Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo!

W ubiegły weekend w stolicy Podlasia, Białymstoku, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. Wśród mężczyzn we wszystkich kategoriach wystartowało aż 220 zawodników!

Nasz jedyny reprezentant, Arkadiusz Makarewicz, wystartował w kategorii 66 kg. Turniej od początku świetnie ułożył się dla Arka, gdyż  w trzech pierwszych walkach przez Ippon (zakończenie walki przed czasem) pokonał między innymi aktualnego mistrza Polski do lat 23, uzyskując przepustkę do półfinału. W półfinale zabrakło nieco szczęścia, ponieważ Arek przegrał minimalnie przez Yuko (1 pkt). W walce o brązowy medal nasz zawodnik od początku przejął inicjatywę i zakończył walkę wygrywając przez Ippon. Brązowy medal dla naszego reprezentanta!

Jak podkreślał Arek jest on tym cenniejszy, że na Akademickich Mistrzostwach Polski mieliśmy okazję oglądać całą czołówkę najlepszych judoków z naszego kraju.

Gratulujemy!

 

Zdjęcia: cykady.com

 

a1-300x200 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo! b1-300x200 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo! c1-300x200 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo! d-300x200 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo! f-300x200 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo! g-300x199 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo! h-225x300 Arek Makarewicz brązowym medalistą AMP w judo!