Awans II drużyny futsalowej do ekstraklasy DLM

W miniony czwartek 22 stycznia drużyna AZS UPr II uzyskała upragniony awans do Ekstraklasy Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej futsalu. Przeciwnikiem Naszego zespołu była 7 drużyna ubiegłego sezonu Ekstraligi DLM, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. W pojedynku tym ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta- z jednej strony doświadczeni zawodnicy UE, którzy walkę o uniknięcie baraży minimalnie przegrali z zespołem Politechniki Wrocławskiej, z drugiej zaś młodzi i ambitni zawodnicy UPr, z których większość dopiero zaczyna swoją przygodę z futsalem.

1797505_866583926696428_43847818461782535_n-300x199 Awans II drużyny futsalowej do ekstraklasy DLMPoczątek meczu pokazał, iż mecz nie będzie łatwą przeprawą dla zawodników UPr. Goście mądrze ustawili się w defensywie i czekali na możliwość wywiązania szybkich kontrataków, z których już na początku meczu udało im się zdobyć 2 bramki. Futsali UPr musząc odrabiać straty przejęli inicjatywę i po dobrze rozegranym rzucie rożnym bramkę kontaktową zdobył Damian Adach. Przewaga naszego zespołu z minuty na minutę rosła jednak nieskuteczność pod bramką rywala była rażąca. Niestety, piłkarskie porzekadło mówiące, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą, sprawdziło się również tym razem i po kolejnej sprytnie rozegranej kontrze straciliśmy kolejną bramkę. Czarę goryczy przelała jednak kolejna sytuacja w której zawodnik UE bezpośrednio strzałem z rzutu rożnego pokonał naszego bramkarza, przy fatalnej interwencji bramkarza. Do przerwy 4:1.

Zadanie odrobienia trzech bramek w drugiej części wydawało się bardzo trudne, jednak zawodnicy UPr od początku drugiej połowy narzucili rywalom szybkie tempo, raz po raz zagrażając bramce przeciwnika. W kolejnej akcji zawodnik UE brutalnie sfaulował rywala, za co ukarany został czerwoną kartką. Za sprawą Łozińskiego przewagę udało się wykorzystać i zmniejszyć stratę. Niestety, po kolejnych nieskutecznych akcjach UE wyprowadziło kolejną kontrę i znów przegrywaliśmy trzema bramkami. Chwilę później składną akcję przeprowadził Łoziński z Kaźmierczakiem, którą strzałem z bliskiej odległości wykończył Rembielak. Zawodnicy UE w końcówce wyraźnie opadli z sił i na trzy minuty przed końcem spotkania i akcji Kobzy udało się zdobyć bramkę kontaktową. Przyrodnicy wyraźnie poczuli, że mecz jest jeszcze do wygrania i ruszyli do szalonych ataków, których efektem była wyrównująca bramka Łozińskiego po pięknej indywidualnej akcji. Ostatnie sekundy i wydawało się, że za chwilę będziemy świadkami rzutów karnych, które zadecydują o awansie. Na 15 sekund przed końcem piłkę przechwycił jednak Rembielak i po minięciu dwóch zawodników popisał się atomowym uderzeniem niemal z połowy boiska, po którym piłka zatrzepotała w bramce rywala! Niesamowite uderzenie, którego nie powstydziłby się nawet Roberto Carlos daje zawodnikom UPr upragniony awans! Wygrywamy 6:5 po niesamowitym meczu.

Zwycięstwo oznacza, że w przyszłym sezonie w Ekstraklasie DLM będziemy mieć dwa zespoły, co jest ewenementem wśród wojewódzkich lig międzyuczelnianych na skalę ogólnopolską. Taka sytuacja cieszy, gdyż po obronieniu tytułu mistrza DLM przez pierwszy zespół UPr prowadzony przez trenera  Sebastiana Bednarza, mamy kolejny sukces, a możliwość wprowadzenia do ligi drugiego zespołu daje szansę ogrywania się młodym zawodnikom, o których śmiało można powiedzieć iż jest to melodia futsalowej przyszłości naszej uczelni!

Skład zespołu UPr II: Mateusz Chudziak, Michał Łoziński, Kamil Rembielak, Damian Adach, Michał Kaźmierczak, Dawid Fedko, Patryk Czerner, Maciej Kobza, Adam Michalak, Łukasz Rosiek, Mateusz Bartczak, Rafał Myczewski,

Trener: Jan Ciesielski