AWF Katowice wygrywa półfinał Akademickich Mistrzostw Polski!

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce mężczyzn w strefie D już za nami! AWF Katowice zwycięzcą półfinału AMP!

Choć przed decydującymi meczami, wiadomo było już, które drużyny pojadą na finały AMP w Lublinie, do końca trwała walka o miejsca dające rozstawienie w finałach.

Na hali Uniwersytetu Przyrodniczego oglądaliśmy mecze o miejsca. Pierwsze dwa pojedynki to dreszczowce, w których do ostatniej piłki nie był znany zwycięzca. W pierwszym spotkaniu o 7 lokatę PWSZ Racibórz po trzech dogrywkach pokonał AWF Wrocław 76:74. W meczu o 5 miejsce Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w ostatniej akcji zapewnił sobie zwycięstwo z Politechniką Śląska w Gliwicach 63:62. W kolejnym spotkaniu o najniższy stopień podium Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pewnie pokonał Politechnikę Opolską 76:49. W pojedynku finałowym do trzeciej kwarty toczył się wyrównany pojedynek, ale od tego momentu inicjatywę przejął AWF Katowice i zwyciężył 53:39 wygrywając cały turniej!

W meczach o miejsca 9-12 Uniwersytet Śląski Katowice uległ gospodarzom z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu 27:55. W kolejnym spotkaniu Uniwersytet Wrocławski pewnie wygrał z PWr ZOD Legnica i ostatecznie wywalczył 9 miejsce. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu kończy zawody na 10 miejscu, Uniwersytet Śląski Katowice na 11,  a stawkę zamknął zespół z Legnicy.

Akademia Wychowania fizycznego w Katowicach zwycięzcą półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski! Drugie miejsce dla Politechniki Wrocławskiej, a trzecie dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Leszczyński z PWSZ Racibórz, który zdobył 151 punktów (średnio 30,2 pkt na mecz!)

Dziękujemy kibicom, zawodnikom, trenerom i wszystkim, którzy brali udział w zawodach! Mamy nadzieję, że będziemy gościć Was również w przyszłym roku. Zwycięzcom życzymy powodzenia na finale Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie, który już w połowie maja.

a-300x199 AWF Katowice wygrywa półfinał Akademickich Mistrzostw Polski!  13-300x200 AWF Katowice wygrywa półfinał Akademickich Mistrzostw Polski! 44-200x300 AWF Katowice wygrywa półfinał Akademickich Mistrzostw Polski!