The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław!

10 dni rywalizacji, ponad 3500 tysiąca zawodników ze 112 krajów, 31 sportów na 26 arenach , 240 tysięcy uczestników na obiektach sportowych i w strefie kibica, 1600 wolontariuszy, 700 dziennikarzy z 60 krajów. To wszystko działo się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca na The World Games 2017, czyli Światowych Igrzyskach Sportowych. Jak było? Kto nie był niech żałuje, bo działo się dużo i dobrze, a imprezy sportowej o takim rozmiarze z pewnością szybko w naszym kraju nie zobaczymy. Oficjalnym partnerem The World Games był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, który swoimi działaniami również wniósł sporą cegiełkę do powodzenia tego światowego wydarzenia. 

 

Wrocław sportową stolicą Polski

The World Games to impreza sportów, których nie obejmuje program Igrzysk Olimpijskich. Z tego względu mieliśmy niezwykłą okazję oglądać również sporty, które w Polsce cieszą się małą popularnością, takie jak np. fistball, korfball i lacrosse, a które w innych krajach spotykają się  z olbrzymim zainteresowaniem. Przed zawodami we Wrocławiu wybudowano tor wrotkarski oraz kompleks basenów przy Hali Orbita. Odnowiono również Stadion Olimpijski, na którym odbyły się rozgrywki futbolu amerykańskiego oraz emocjonujące zawody żużla, w których w świetnym stylu triumfowali biało- czerwoni. Pozostała część zawodów odbywała się na obiektach już istniejących lub opierała się na infrastrukturze tymczasowej. Dzięki temu w każdej części miasta mogliśmy podziwiać zmagania The World Games. Na Placu Nowy Targ wybudowano ściankę wspinaczkową, na wrocławskiej Starej Odrze odbywały się zawody nart wodnych i wakeboardu, Hala Stulecia była areną sportów gimnastycznych i tańców, a trójbój siłowy, w którym po raz trzeci z rzędu na TWG zwyciężył nasz mistrz Jarosław Olech, zawitał na nietypową na tę okazję scenę Narodowego Forum Muzyki. Nie sposób przedstawić wszystkich aren TWG, ale warto podkreślić, że zostały one rozmieszczone w miejscach, które stanowią wizytówkę naszego miasta. Zawody odbywały się między innymi na Pergoli, w Parku Szczytnickim oraz na wrocławskim rynku, a bilety na każdą dyscyplinę kupić można było w zaskakująco niskich cenach.uid_bb671278532ef185ec072afca6dec8551468933310662_width_800_play_0_pos_0_gs_0 The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław!

Uniwersytet Przyrodniczy partnerem The World Games

Z inicjatywy Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, Prof. dr hab. Tadeusza Trziszki, oraz dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, mgr inż. Piotra Marszała, Uniwersytet Przyrodniczy został oficjalnym partnerem The World Games. Już w czerwcu na Hali Uniwersytetu Przyrodniczego gościliśmy medalistę olimpijskiego w wioślarstwie, Pawła Rańdę, który poprowadził dla naszych studentów i nauczycieli akademickich Przewodnik po wioślarstwie halowym, jednej z dyscyplin TWG. Mieliśmy również okazję gościć i wysłuchać szkolenia Dyrektora Departamentu Edukacji Światowej, dr Kole Gjeloshai z Brukseli, na temat przeprowadzania ceremonii medalowych.

Dzięki zaangażowaniu Prorektora ds. studenckich i edukacji prof. dr hab. inż. Józefa Sowińskiego oraz współpracy Klubu Uczelnianego AZS UPWr z Działem Spraw Studenckich 200 studentów sportowców Uniwersytetu Przyrodniczego wzięło udział w niezwykłej Ceremonii Otwarcia Igrzysk, która odbyła się na Stadionie Miejskim. W ceremonii uczestniczyło również 200 pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego, gdyż w ramach współpracy Uczelnia otrzymała pulę biletów o obniżonej cenie na to huczne wydarzenie. Kto widział ten wie, że było co oglądać!

MOS_0016-1024x683-710x575 The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław!

Swoich przedstawicieli mieliśmy również we Wrocławskim Komitecie Organizacyjnym The World Games 2017. Podczas Igrzysk nasi studenci zrzeszeni w KU AZS UPWr oraz Samorządzie Studenckim mieli możliwość kierowania systemem zakwaterowania oraz prowadzenia Centralnej Recepcji na dwóch głównych kampusach The World Games- kampusie Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Zakwaterowanie ponad 5 tysięcy sportowców i trenerów nie było łatwym zadaniem, ale jak mówi przewodnicząca Samorządu Studenckiego UPWr, Natasza Gwóźdź, dla całej ekipy był to niesamowity okres bogaty w bardzo pozytywne doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłej pracy.

Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, mgr inż. Piotr Marszał, który jest również członkiem Komisji Kontroli Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU) , podczas The World Games nadzorował proces akredytacji ponad 20 tysięcy osób związanych z Igrzyskami, w tym ponad 3500 sportowców.

2-495x400 The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław! 1-495x400 The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się jeszcze szkolenia dla wolontariuszy i zespołu zakwaterowania, sam obiekt podczas samych Igrzysk był zapasowym centrum kateringowym, a Dom Studencki Arka na czas The World Games 2017  przekształcony został w centrum wolontariatu.

Wielki sukces na The World Games odniósł podopieczny trenera sekcji karate KU AZS UPWr i nauczyciela akademickiego w Studium Wychowania Fizycznego UPWr, mgr inż. Andrzeja Zarzyckiego, karateka Michał Bąbos, który w znakomitym stylu zdobył brązowy medal w kategorii kumite indywidualne +84 kg. Warto dodać, że to jedyny biało- czerwony medal w karate, które żegna się z Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich i już za 3 lata będziemy mogli oglądać je na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Więcej o sukcesie Michała Bąbosa pisaliśmy tutaj.

BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-3436-2-1030x687 The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław!

20629829_1896538983720376_1370157204_o-1-1030x714 The World Games 2017- 10 Światowe Igrzyska Sportowe podbiły Wrocław!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wrocław dał rade!

Pod względem logistyki całego przedsięwzięcia The World Games 2017 było  najtrudniejszą imprezą sportową w historii naszego kraju. Tym bardziej cieszymy się, że Uniwersytet Przyrodniczy wziął udział w tym wydarzeniu i niewątpliwie przyczynił się do jego powodzenia. W opinii międzynarodowych federacji Wrocławski Komitet Organizacyjny perfekcyjnie zorganizował Igrzyska i w pełni podołał zadaniu. Najlepszy wynik w historii uzyskali również nasi sportowcy, którzy zdobyli 30 medali, w tym 9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych. Biało- czerwoni niesieni dopingiem wrocławskich kibiców triumfowali między innymi w najbardziej wyczekiwanej dyscyplinie TWG czyli żużlu.

Podczas Ceremonii Zamknięcia The World Games 2017 prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, przekazał flagę TWG władzom Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, które w 2021 będzie gospodarzem kolejny Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. The World Games 2017 to dobry czas dla Worcławia, a jak trafnie stwierdziła Pan Prezydent, sport łączy ludzi, a emocje Igrzysk na długo pozostaną z nami. Miejmy nadzieję, że do kolejnych Igrzysk!

zdjęcia: https://theworldgames2017.com

 

Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017!

Reprezentant KU AZS UPWr, Michał Bąbos, w wielkim stylu wywalczył brązowy medal The World Games 2017 w kategorii kumite powyżej 84 kilogramów! To jedyny medal biało- czerwonych wywalczony w karate podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. 

Od 20 do 30 lipca Wrocław był gospodarzem największego sportowego wydarzenia w historii naszego kraju, The World Games 2017. 3500 sportowców ze 112 krajów przyjechało do naszego miasta rywalizować w 31 dyscyplinach. W reprezentacji biało- czerwonych znalazł się Michał Bąbos,  reprezentant KU AZS UPWr, 4-krotny Mistrz Polski Seniorów oraz Mistrz Świata w kumite indywidualnym seniorów. Jak zapowiadał sam zawodnik i jego trener oraz pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UPWr, Andrzej Zarzycki, cel na The World Games był tylko jeden, zdobycie medalu.

Na zawody do kompleksu sportowego przy hotelu Gem, gdzie odbywał się turniej karate, przyjechała cała światowa czołówka, a turniej od początku był niezwykle wyrównany i stał na bardzo wysokim poziome. Michał Bąbos już w półfinałowym pojedynku z Japończykiem, Hideyoshim Kagawą, mierzącym 2 metry i ważącym ponad 110 kg miał szansę zapewnienia sobie medalu, ale przy stanie 4:2 dla naszego zawodnika na 4 sekundy przed końcem walki przeciwnik zadał decydujący cios i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść. Walka Michała  o trzecie miejsce z marokańczykiem Achrafem Ouchenem to zdecydowanie jeden z najciekawszych i najbardziej dramatycznych pojedynków, w którym losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Wcześniej Michał pokonał tego zawodnika w fazie grupowej i cała biało- czerwona hala liczyła, że brązowy medal zostanie we Wrocławiu.  Przy wyniku 5:5 w ostatniej akcji pojedynku marokańczyk zadał naszemu zawodnikowi nieprzepisowy cios, łamiąc mu przy tym nos. Długo czekaliśmy na decyzję sędziów, ale werdykt w tym przypadku mógł być tylko jeden, marokańczyk został zdyskwalifikowany, a Michał Bąbos wywalczył brązowy medal TWG! Polak potwierdził, że znajduje się w światowej czołówce zawodników kategorii wagowej +84. Złoty medal zdobył pogromca Polaka, Japończyk Hideyoshi Kagawa, który w finale pokonał Irańczyka Sajada Ganjzadeha.

Po zdobytym medalu szczęśliwy zawodnik dziękował kibicom za olbrzymi doping, który pomógł mu w najważniejszych momentach turnieju. Przed zawodami Michał wspominał o medalu i wykorzystał swoją szansę. Brąz zdobyty przez Bąbosa jest ostatnim medalem wywalczonym przez polskich karateków na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, ponieważ karate po TWG zostaje przywrócone do programu Igrzysk Olimpijskich i miejmy nadzieję, że za 3 lata będziemy oglądać pierwszego w historii zawodnika KU AZS UPWr na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Trener Andrzej Zarzycki podkreślał po zawodach olbrzymią pracę wykonaną przez Michała przed Igrzyskami, a możliwość rywalizacji na swoim terenie była dodatkową motywacją podczas przygotowań. Szczególne podziękowania należą się również zawodnikom KU AZS UPWr, którzy byli sparingpartnerami Michała, a także fizjoterapeucie Sebastianowi Klichowi i psychologowi, Janowi Supińskiemu, którzy pomagali Michałowi w trakcie przygotowań do zawodów.

Źródło: https://theworldgames2017.com

 

 

BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-3436-300x200 Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017!  BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-2368-300x200 Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017! BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-3086-300x200 Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017! BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ_RAJTER-3396-300x200 Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017! michal_babos_twg-300x200 Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017!20629829_1896538983720376_1370157204_o-300x225 Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017!alt-missing Brązowy medal Michała Bąbosa na The World Games 2017!

Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr

We wtorek, 13 czerwca, przy hotelu Gem odbyło się zakończenie sezonu Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przedstawiciele klubu spotkali się z trenerami sekcji i zawodnikami, aby wspólnie podziękować sobie za trud i wysiłek włożony w przygotowania, treningi i sportowe oraz organizacyjne wyniki w bieżącym roku akademickim.

W pierwszej, oficjalnej części spotkania, głos zabrał v-ce Prezes KU AZS UPWr i Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UPWr, Piotr Marszał, który wraz z trenerami sekcji wyróżnił studentów za osiągane wyniki sportowe oraz za zaangażowanie i działalność organizacyjną. Łącznie nagrodzonych zostało prawie 50 osób, co cieszy, bo gołym okiem widać, że nasz klub rośnie w siłę!

W drugiej części podsumowania sezonu uczestnicy mogli raczyć podniebienia przygotowanym grillem i integrować się w towarzystwie trenerów i kolegów z klubu. Podsumowując miniony już sportowy sezon akademicki warto wspomnieć o rekordowej liczbie ponad 100 sportowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy mieli możliwość wystąpienia na Akademickich Mistrzostwach Polski. Wynik sportowy również był dobry, udało się wywalczyć 2 medale klasyfikacji generalnych oraz około 15 medali w typie Uczelni Społeczno- Przyrodniczych. Rok obfitował również w eventy sportowe organizowane przez klub, zarówno te ogólnopolskie jak Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet, jak i te na poziomie wewnątrz Uczelni, jak Nocy Turniej Siatkówki, Turniej Mikołajkowy, Międzywydziałowa Liga Futsalu, Uczelniana Liga Siatkówki oraz wydarzenia sportowe podczas obchodów Dni Przyrodników.

Rok akademicki dobiega końca, ale naszych sportowców w lipcu czekają jeszcze występy na Akademickich Mistrzostwach Europy, gdzie w chorwackim Splicie reprezentować Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będzie para siatkarzy plażowych Stanisław Szymankiewicz i Paweł Lewandowski, a w portugalskiej Coimbrze wystąpi nasz reprezentant judo, Arkadiusz Makarewicz.

Doskonale zdajemy sobie sprawę ze sukcesów sportowych i organizacyjnych nie było by dzięki naszym studentom i serdecznie dziękujemy za trud włożony w cały sezon. Szczególne podziękowania należą się również trenerom sekcji za pasję i wysiłek wkładany w przygotowanie treningów oraz władzom Uczelni, za wsparcie działań klubu na każdym kroku. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie dalej będziemy szli do przodu!

fot. Tomasz Lewandowski

DSC_4831-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWrDSC_4429-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4436-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4459-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4499-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4525-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4667-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4749-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWrDSC_4391-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr DSC_4395-300x199 Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr

Dni Przyrodników na sportowo- program wydarzeń

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto naszej Uczelni- Dni Przyrodników 2017. Już 20 maja na Jarmarku Pawłowickim czeka na Was masa atrakcji, również tych sportowych. Obchody Dni Przyrodników rozpoczniemy 18 maja, kiedy to na Hali Sportowej odbędą się finały Uczelnianej Ligi Piłki Siatkowej i XIV edycji Międzywydziałowej Ligi Futsalu. 

W piątek 19 maja na wałach przy Odrze o godzinie 9:00 rozpoczniemy Bieg o Puchar JM Rektora UPWr. Zapisywać możecie się w sekretariacie SWFiS (osobiście, telefonicznie 71 320 58 06 lub mailowo sekretariat.wf@up.wroc.pl) oraz u Waszych prowadzących ze SWFiS. Bieg rozgrywa się na dystansie 3 km, a wyjście na start odbędzie się o 8:30 sprzed Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy Chełmońskiego 43.

Zaraz po biegu o godzinie 11:00 zapraszamy na mecz pokazowy piłki ręcznej, w którym nasze zawodniczki podejmą SMS Wrocław, a o 12:00 również na Hali Sportowej odbędzie się turniej tenisa stołowego. Zapisy na turniej prowadzone będą bezpośrednio przed nim, od godziny 11:30.

20 maja Jarmark w Pawłowicach, gdzie będziecie mogli dojechać specjalnie przygotowanymi autokarami. Tam czeka jeszcze więcej atrakcji, w tym tych sportowych. Dla studentów i pracowników przygotowaliśmy Mistrzostwa Uniwersytetu Przyrodniczego w ergometrze wioślarskim. Start biegów o godzinie 14:00.  Równolegle odbędą się również zawody wydziałowe zespołów składających się z Prodziekana/Dziekana wydziału, Pracownika Naukowego/Dydaktycznego, Pracownika Administracyjnego, Studenta studiów doktoranckich oraz Studenta. Emocji na pewno nie zabraknie, a zapisy zapisy do Otwartych Mistrzostw od godziny 13:30 na miejscu zawodów. Regulamin zawodów w załączniku.

Kolejną sportową atrakcją jest Turniej Przeciągania Liny UPWr, w którym udział mogą wziąć 5-osobowe zespoły składające się z przedstawicieli obu płci. Początek zawodów o godzinie 14:00, a zapisy do piątku 19.05 na adres samorzad@up.wroc.pl. W załączniku regulamin zawodów.

Na Jarmarku przygotowaliśmy dla Was również takie atrakcje jak pokazowa lekcja Nordic Walking, pokaz i zawody studentów Cross Training oraz warsztaty ‚Zdrowy Kręgosłup’. Czekają również sportowe atrakcje dla najmłodszych- tor przeszkód oraz układ fitness dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach!

Kalendarz wydarzeń sportowych Dni Przyrodników: 

Czwartek 18.05

18:30 Finały Uczelnianej Ligi Piłki Siatkowej UPWr / Hala Sportowa UPWr

20:00 Finały Międzywydziałowej Ligi Piłki Siatkowej UPWr / Hala Sportowa UPWr

Piątek 19.05

9:00 Bieg o Puchar JM Rektora UPWr / wały nad Odrą

11:00 Mecz pokazowy piłki ręcznej / Hala Sportowa UPWr

12:00 Turniej tenisa stołowego/ Hala Sportowa UPWr

Sobota 20.05 Jarmark Pawłowicki

11:30- 12:30 Tor przeszkód dla dzieci

12:00- 12:30 Nordic Walking- lekcja pokazowa

12:00- 12:30 Układ Fitness dla dzieci

13:15 Cross Trining- pokaz i zawody studentów

14:00- 15:00 Turniej przeciągania liny

14:00- 16:00 Mistrzostwa UPWr w ergometrze wioślarskim

14:30- 15:00 warsztaty „Zdrowy Kręgosłup”

Więcej szczegółów i cały program obchodów Dni Przyrodników na http://www.upwr.edu.pl/dni_przyrodnikow

ergometr – regulamin mistrzostw open

ergometr – regulamin mistrzostwa wydziałów

Regulamin turniej przeciągania liny

 

Pływaczki powalczyły w Lublinie!

W ubiegły weekend w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu, gdzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentowała damska drużyna w składzie Agata Szmagalska, Aleksandra Matraszek, Ksenia Pieszka, Magdalena Pancerz, Weronika Wesołowska i Katarzyna Wujcikowska. Po ubiegłorocznym sukcesie na AMP, gdzie nasze zawodniczki wywalczyły 3 medale, oraz znakomitym występie w Dolnośląskiej Lidze Uczelnianej, którą zakończyliśmy na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, zespół trenera Wojciecha Słupika jechał do Lublina z dużymi nadziejami na miejsca medalowe.

Nasze zawodniczki już w eliminacjach potwierdziły wysoką formę i łatwo awansowały do finałowych startów. Nasza złota medalistka z ubiegłego roku na 50m stylem motylkowym, Agata Szmagalska, wygrała bieg eliminacyjny na tym samym dystansie, a w finale po zaciętej walce do ostatniego centymetra zdobyła srebrny medal w typie Uczelni Przyrodniczo- Społecznych!

W swoim drugim starcie na 100m stylem zmiennym Agata popłynęła jeszcze lepiej i jeszcze raz stanęła na drugim stopniu podium, zajmując również świetne 8 miejsce w klasyfikacji generalnej! Dwa srebra dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu!

W swoich biegach bardzo dobrze spisały się również pozostałe zawodniczki: Ola Matraszek zarówno na dystansie 100 i 50m stylem dowolnym zajęła 6 miejsca. Magdalena Pancerz na 100m stylem dowolnym była 11, a na 50m 13. Weronika Wesołowska i Ksenia Pieszka na 100m stylem grzbietowym sklasyfikowane zostały odpowiednio na 9 i 10 miejscu. Na dystansie 100 metrow stylem klasycznym 14 była Kasia Wujcikowska. Na 50 metrów stylem grzbietowym Weronika Wesołowska zajęła 8 miejsce, a Ksenia Pieszka 13.

Na deser pozostał start naszych dziewczyn w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym, gdzie nasze zawodniczki broniły brązowego medalu w typie USP w Poznaniu. Sztafeta w składzie Aleksandra Matraszek, Agata Szmagalska, Ksenia Pieszka i Magdalena Pancerz popłynęła znakomicie, poprawiając swój rekord o 3 sekundy, ale niestety tego dnia rywalki były mocniejsze, a osiągnięty czas 1:59:95 dał jedynie 4 miejsce. Jak podkreślają dziewczyny zabrakło trochę szczęścia, ale już czekają na okazję do rewanżu!

Zdecydowanie nasze zawodniczki mogą zaliczyć występ na Akademickich Mistrzostwach Polski do udanych. W końcowej klasyfikacji uplasowaliśmy się na 6 miejscu w typie Uczelni Przyrodniczo- Społecznych oraz 28 miejscu w klasyfikacji generalnej. Do Wrocławia dziewczyny wracają z dwoma srebrnymi medalami wywalczonymi przez Agatę! Serdeczne gratulacje!

DSC00643-1-300x201 Pływaczki powalczyły w Lublinie! DSC00704-201x300 Pływaczki powalczyły w Lublinie! DSC01142-300x201 Pływaczki powalczyły w Lublinie! DSC01200-300x201 Pływaczki powalczyły w Lublinie!DSC00790-201x300 Pływaczki powalczyły w Lublinie! DSC00912-201x300 Pływaczki powalczyły w Lublinie! DSC01041-201x300 Pływaczki powalczyły w Lublinie! DSC01094-201x300 Pływaczki powalczyły w Lublinie!

 

Siatkarze plażowi podbijają Brazylię

Od 10 marca przez cały tydzień para siatkarzy plażowych z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu rywalizowała w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Plażowej w brazylijskim Maceio. Nasi reprezentanci, Stanisław Szymankiewicz i Paweł Lewandowski to V para Europejskich Igrzysk Studenckich z ubiegłorocznego turnieju w chorwackim Zagrzebiu, i z tego tytułu gospodarze z Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA) zaprosili parę KU AZS UPWr na wspomniany turniej- 1st International University Beach Volleyball Camp.

Pary z Brazylii i Europy rywalizowały w Maceio, niezwykle malowniczym regionie na wschodnim wybrzeżu Brazylii. Staszek i Paweł, po powrocie na każdym kroku podkreślają niezwykłą gościnność Brazylijczyków, dzięki której oprócz zagrania w profesjonalnym turnieju mieli możliwość  poznania kultury, zwiedzenia miasta i regionu. Plaża, palmy i brazylijskie słońce- warunki idealne dla piłki plażowej. W samym turnieju nasi zawodnicy od początku prezentowali wysoką formę i łatwo awansowali do najlepszej czwórki zawodów. Na brazylijskiej plaży Maceio występowały również inne pary z Wrocławia, Piotr Staszewski i Piotr Adamczyk oraz Dorota Chyży i Sandra Bembenek z Uniwersytetu Ekonomicznego. W półfinale nasi zawodnicy po emocjonującym meczu pokonali brazylijską parę, a w finale nie dali szans rywalom, pewnie wygrywając cały turniej. Staszek i Paweł potwierdzili wysoką formę, którą mamy nadzieję utrzymają do lipca, kiedy to wystąpią w Akademickich Mistrzostwach Europy w chorwackim Splicie.

Nasi siatkarze w samych superlatywach wypowiadają się o gościnności Brazylijczyków i życiu na wschodnim wybrzeżu Brazylii przy Oceanie Atlantyckim. Podczas swojego tygodniowego pobytu gościli między innymi w jednej z lokalnych szkół podstawowych, gdzie przez młodzież zostali otoczeni jak prawdziwe gwiazdy sportu. Naszym zawodnikom gratulujemy zwycięstwa w turnieju i zapraszamy do obejrzenia galerii, która świetnie oddaje klimat panujący w Maceio!

17475041_1329940820382753_1868712316_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 220317_cbdu2-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17431396_1329940737049428_2114111837_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17357426_1329940977049404_308017441_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17455196_1329940743716094_1811009663_o-225x300 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474001_1329940773716091_765586085_o-225x300 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474332_1329940957049406_1355427109_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474281_1329940903716078_2031314633_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17473990_1329940823716086_974705261_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17430965_1329940847049417_603167537_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17431676_1329940590382776_1662281483_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17453551_1329940777049424_779887123_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17455223_1329940577049444_2077329821_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474031_1329940650382770_1410167460_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474199_1329940560382779_429658345_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474366_1329940670382768_1605832741_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474369_1329940780382757_503915879_o-225x300 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474439_1329940653716103_322903271_o-225x300 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474455_1329940613716107_1257255254_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17474461_1329940893716079_1334584457_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17475041_1329940820382753_1868712316_o-1-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17475409_1329940570382778_1993221608_o-169x300 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17499655_1329940593716109_1579907557_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię 17499951_1329940830382752_1932128042_o-300x225 Siatkarze plażowi podbijają Brazylię

 

 

Mamy Akademickiego Mistrza Polski! Arek Makarewicz najlepszy na AMP w judo!

W ostatni weekend na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. Po ubiegłorocznym sukcesie Arka i brązowym medalu na AMP w Białymstoku, jak sam mówi, pojechał do Łodzi w jednym celu, po Akademickie Mistrzostwo Polski w wadze do 66 kg.

Bardzo ciężkie losowanie i zbijanie wagi do ostatnich chwil przed zawodami sprawiło, że nasz mistrz zostawił na macie sporo zdrowia. W pierwszej walce nasz reprezentant pewnie pokonał Damiana Popiela z Uniwersytetu Łódzkiego przez rzut na plecy, czyli ippon.

Już w drugiej rundzie przeciwnikiem naszego zawodnika był faworyt zawodów, v-ce mistrz Polski z 2015 roku, Szymon Skórka. Po wyrównanej 9 minutowej walce Arek przeprowadził dynamiczną decydującą akcję wygrywając walkę poprzez rzut przez biodro.

Kolejna walka to już półfinał zawodów, w którym Arkowi przyszło walczyć z Adrianem Walem, zawodnikiem AWF Katowice, który jest aktualnym medalistą mistrzostw Polski seniorów. Niezwykle ciężka i wyrównana walka zakończyła się dopiero w dogrywce, kiedy nasz zawodnik przeprowadził kapitalną akcję wykonując rzut na plecy i poddanie przeciwnika przez dźwignię na staw łokciowy, co dało przepustkę do finału zawodów!

Finał z Szymonem Jasińskim z Uniwersytetu Warszawskiego to już popis umiejętności Arka i pewna wygrana przez rzut na pełne plecy- ippon! Stało się, mamy Akademickiego Mistrza Polski!

Arek nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do Akademickich Mistrzostw Europy w portugalskiej Coimbrze, gdzie będzie reprezentował Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Genialny występ naszego zawodnika, który po końcowym zwycięstwie bardzo dziękuje swoim klubowym kolegom z Gwardii Wrocław za doping podczas zawodów. Wierzymy, że to nie koniec sukcesów Arka i już trzymamy kciuki za jego występ na Akademickich Mistrzostwach Europy!

17887364_1705238796214478_1401492880_o-300x217 Mamy Akademickiego Mistrza Polski! Arek Makarewicz najlepszy na AMP w judo! 17838706_1474048662639349_1813937446_o-169x300 Mamy Akademickiego Mistrza Polski! Arek Makarewicz najlepszy na AMP w judo! 17880100_1827931344135183_1492867031240088531_o-300x200 Mamy Akademickiego Mistrza Polski! Arek Makarewicz najlepszy na AMP w judo! 17837858_1474049615972587_989840782_o-169x300 Mamy Akademickiego Mistrza Polski! Arek Makarewicz najlepszy na AMP w judo!17883683_1827931084135209_2366351838485073758_n-300x251 Mamy Akademickiego Mistrza Polski! Arek Makarewicz najlepszy na AMP w judo!

 

 

 

Politechnika Śląska z Gliwic mistrzem strefy D AMP w piłce siatkowej kobiet!

Niedziela była finałowym dniem rozgrywek półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Od rana rozgrywaliśmy mecze o miejsca 5-12 oraz półfinały i finały rozgrywek.

W meczu o XI miejsce Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic pewnie pokonał PWSZ Nysę 2:0(25:15; 25:16). IX miejsce wywalczyły zawodniczki Akademii Jana Długosza z Częstochowy, które po emocjonującym meczu wygrały z gospodyniami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 2:1 (22:25; 25:21; 15:5).

W meczach o miejsca V-VIII Politechnika Częstochowska pokonała Uniwersytet Wrocławski 2:0 (25:22 ; 25:15), a Politechnika Wrocławska zwyciężyła Śląski Uniwersytet Medyczny 2:1 (25:18; 21:25; 15:11). Na V miejscu ostatecznie uplasował się zespół Politechniki Częstochowskiej pokonując Politechnikę Wrocławską 2:1 (25:22; 12:25; 15:12), a na VII pozycji rywalizację zakończył zespół Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wygrywając z Uniwersytetem Wrocławskim 2:1 (20:25; 25:17; 15:10).

Cztery najlepsze zespoły turnieju rywalizowały o trzy miejsca dające awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski. W pierwszym półfinale akademiczki Politechniki Śląskiej z Gliwic nie dały żadnych szans zawodniczkom Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wygrywając 2:0, w obu setach do 9. W drugim półfinale dominację pokazały zawodniczki Uniwersytetu Opolskiego, które łatwo uporały się z AWF-em Wrocław 2:0 (25:14; 25:19).

Mecz o 3 miejsce określany był mianem najważniejszego meczu turnieju, ponieważ wygrany zespół jako ostatni ma prawo udziału w finałach AMP. Zespoły UŚ Katowice i AWF Wrocław od początku były bardzo zdeterminowane tym faktem. Mocne nerwy w końcówce pierwszego seta pokazały akademiczki ze Śląska wygrywając go na przewagi 29:27. Drugą partię lepiej rozpoczęły mistrzynie Dolnego Śląska i wygrały ją do 16. W tie- breaku rozpędzone zawodniczki AWFu Wrocław były już nie do zatrzymania i ostatecznie wygrały trzeci set 15:13, cały mecz 2:1 i uplasowały się na najniższym stopniu podium półfinału D AMP!

Finałowe starcie to pojedynek dwóch zdecydowanie najlepszych ekip zawodów, które do meczu finałowego przeszły z kompletem wygranych. Mecz zespołów, które były już pewne awansu do finałów AMP, od początku przebiegał pod dyktando Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uniwersytet Opolski wyraźnie zmęczony turniejem tym razem nie nawiązał walki i ostatecznie uległ 0:2 (20:25; 14:25).

Politechnika Śląska w Gliwicach mistrzem strefy D Akademickich Mistrzostw Polski! Drugie miejsce dla Uniwersytetu Opolskiego i III miejsce dla wrocławskiego AWF-u. Te trzy drużyny zobaczymy na finałach Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 4-7 maja odbędą się w Opolu. Serdecznie gratulujemy!

Zawodniczkom, trenerom, kibicom i wszystkim gościom turnieju Akademickich Mistrzostw Polski serdecznie dziękujemy, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy waszym oczekiwaniom i zobaczymy się wkrótce na kolejnych zawodach z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH
2. UNIWERSYTET OPOLSKI
3. AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO WE WROCŁAWIU
4. UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH
5. POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA
6. POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
7. ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH
8. UNIWERSYTET WROCŁAWSKI
9. AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE
10. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU
11.UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH
12. PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NYSIE
13-15. PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA IM. WITELONA W LEGNICY
13-15. UNIWERSYTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU
13-15. UNIWERSYTET MEDYCZNY WE WROCŁAWIU

DSC06527-2-300x200 Politechnika Śląska z Gliwic mistrzem strefy D AMP w piłce siatkowej kobiet! 17859125_1478255168873119_2089703288_o-300x200 Politechnika Śląska z Gliwic mistrzem strefy D AMP w piłce siatkowej kobiet! 17886891_1478255152206454_420956120_o-300x200 Politechnika Śląska z Gliwic mistrzem strefy D AMP w piłce siatkowej kobiet! DSC06533-1-300x200 Politechnika Śląska z Gliwic mistrzem strefy D AMP w piłce siatkowej kobiet!17858425_1478255102206459_99637710_o-300x200 Politechnika Śląska z Gliwic mistrzem strefy D AMP w piłce siatkowej kobiet!

II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!

Sobotnie rozgrywki rozpoczęliśmy od ostatnich meczów grupowych. Jedynie zawodniczki z 3-zespołowej grupy A mogły dziś pospać dłużej. Mecze w grupach B, C i D odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach.

Pierwsze mecze to rywalizacja w grupie D, gdzie zawodniczki AJD Częstochowa pokonały Uniwersytet Medyczny 2:0 (25:20; 25:15), lecz ostatecznie zajęły 3 miejsce i w dalszej fazie walczyć będą o miejsca 9-12. Równocześnie na drugim boisku wrocławski AWF zmierzył się z Uniwersytetem Śląskim z Katowic. Był to mecz o pierwsze miejsce w grupie, w którym górą okazały się być akademiczki z Wrocławia bezproblemowo wygrywając 2:0 (25:19; 25:16).  Tym samym zakończyliśmy zmagania w Grupie D z której do ćwierćfinałów awansowały zawodniczki AWF Wrocław oraz Politechniki Śląskiej Gliwice.

W grupie C mecz Politechniki Wrocławskiej z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic, którego stawką był awans z grupy, zwyciężyły wrocławianki w stosunku 2:0 (25:22; 25:14).  W drugim meczu Uniwersytet Ekonomiczny uległ niepokonanej dotąd Politechnice Śląskiej z Gliwic 0:2(15:25; 12:25).

Do ciekawego starcia doszło w Grupie B, gdzie zmierzyły się Politechnika Częstochowska z Uniwersytetem Przyrodniczym z Wrocławia. Był to mecz o 2 miejsce w grupie i tym samym zapewnienie sobie miejsca w najlepszej ósemce. Po zaciętym pojedynku zwycięska okazała się być drużyna z Częstochowy wygrywając 2:0 (25:23; 25:22) . Drugi mecz w Grupie B to pokaz siły zawodniczek z Uniwersytetu Opolskiego, które z łatwością wygrały z PWSZ Legnica 2:0 (25:6; 25:8).

Po fazie grupowej przyszedł czas na mecze o miejsca 9-12. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z III miejsca grupy A- PWSZ Nysa oraz grupy D- AJD Częstochowa. Zwycięstwo w tym pojedynku odniosły zawodniczki częstochowskiej Akademii Jana Długosza wygrywając bez większych trudności 2:0 (25:13; 25:23). Na drugim boisku, gdzie o zwycięstwo rywalizowały drużyny Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic i Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia, mecz po zaciętej końcówce rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie wygrywając 2:1 (15:25; 25:12; 15:13).

Kolejne spotkania to już mecze najlepszej ósemki. Walkę o awans do pierwszej czwórki turnieju rozpoczęły drużyny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego z Katowic. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie bez większych problemów zwyciężyła drużyna z Katowic 2:0 (25:16; 25:17). W drugim ćwierćfinale doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy Uniwersytetem Śląskim Gliwice a Politechniką Częstochowską. Zawodniczki z Gliwic wywalczyły awans po zwycięstwie w emocjonującym tie-break’u 2:1 (22:25; 25:14; 15:11). Swoją siłę pokazały również zawodniczki wrocławskiego AWF’u, wygrywając ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym Katowice 2:0(25:10; 25:10).

Jutro decydujące mecze i walka o miejsca. Awans do finałów AMP wywalczą 3 najlepsze zespoły turnieju. Zaczynamy o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy!

A-300x132 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet! B-300x137 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet! C-300x145 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet! D-300x140 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!

niedziela-223x300 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!a-300x200 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!b-300x199 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!

Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet

Od 6 do 9 kwietnia KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jest gospodarzem półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej. W czwartek wieczorem 15 zespołów zameldowały się we Wrocławiu, pomyślnie przeszły weryfikację i od rana rozpoczęły rywalizację w zawodach.

Rywalizację rozpoczęła 3- zespołowa grupa A, w której Śląski Uniwersytet Medyczny z Katowic bez większych problemów pokonał PWSZ z Nysy 2:0 (25:8; 25:9). Zespół z Nysy w kolejnym spotkaniu tej grupy poniósł drugą porażkę 0:2 z Uniwersytetem Wrocławskim (17:25; 15:25) i w kolejnych spotkaniach będzie walczył już tylko o miejsca 9-12. W ostatnim meczu grupy A trwała zażarta walka o wyjście z pierwszego miejsca. Po dwóch pierwszych setach z wynikiem 1:1 dziewczyny z Uniwersytetu Wrocławskiego pokazały swoją wyższość wygrywając w tie breaku ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym z Katowic 2:1 (25:23; 21:25; 15:5) i tym samym zajęła pierwsze miejsce w grupie.

W grupie B rywalizację rozpoczęły zespoły reprezentujące Dolny Śląsk, PWSZ z Legnicy oraz gospodarz turniej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Gospodynie szybko złapały rytm na własnym parkiecie i utrzymały go do końca pewnie wygrywając 2:0 (25:3, 25:7). W następnym meczu faworytki turnieju z Uniwersytetu Opolskiego bez większych problemów zwyciężył Politechnikę Częstochowską 2:0 w setach do 11 i 13. Opolanki swoją dominację pokazały również w drugim meczu gładko pokonując gospodynie z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (25:8; 25:15) i po dwóch spotkaniach zapewniły sobie wygraną w grupie i udział w kolejnej fazie turnieju. W ostatnim dzisiejszym spotkaniu grupy B zespół Politechniki Częstochowskiej wygrał z PWSZ Legnica 2:0 (25:10 ; 25:13) i dzięki temu zwycięstwu jutro w bezpośrednim pojedynku zmierzy się z gospodarzem z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 

Grupa C to rywalizacja zespołów z Dolnego i Górnego Śląska. W pierwszym spotkaniu tej grupy Politechnika Śląska z Gliwic pokonała rywala zza miedzy, Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, wygrywając do 9 i do 12. W derbowym spotkaniu wrocławskich zespołów górą była Politechnika Wrocławska, która pokonała Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (25:18 ; 25:21). W derbach Uniwersytetów Ekonomicznych lepsza okazała się być Uczelnia z Katowic, która pokonała zawodniczki z Dolnego Śląska 2:0 (25:19; 25:21). W ostatnim meczu dzisiejszego dnia lider grupy C Politechnika Śląska Gliwice zmierzyła się z  Politechniką Wrocławską. Drużyna ze Śląska sprostała zadaniu i wygrywając 2:0 (25:9; 25:23) z dziewczynami z Politechniki utrzymała status lidera grupy C.

 

W grupie D AWF Wrocław, triumfator Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, łatwo pokonał Uniwersytet Medyczny z Wrocławia (25:5 ; 25:9). W spotkaniu Akademii Jana Długosza z Częstochowy i Uniwersytetu Śląskiego z Katowic wynik był niepewny do samego końca, a każdy z setów był niezwykle zacięty. Pierwszego zwyciężył zespół z Katowic, a w drugim lepsze okazały się zawodniczki AJD wygrywając 26 :24. W emocjonującym tie-breaku ostatni  punkt wyszarpały dziewczyny z Uniwersytetu Śląskiego wygrywając 15:13 i całe spotkanie 2:1. W kolejnym meczu z Akademią Wychowania Fizycznego z Wrocławia, zawodniczki z AJD Częstochowa musiały wygrać żeby liczyć się w walce o wyjście z grupy, ale zespół wrocławski szybko wyszedł na prowadzenie na początku obu setów i utrzymał je do końca wygrywając 2:0 (25:17; 25:18). Pewny wyjścia z grupy może być już również Uniwersytet Śląski z Katowic, który pokonał Uniwersytet Medyczny z Wrocławia 2:0 (25:10 i 25:13) i jutro zagra z wrocławskim AWFem o zwycięstwo w grupie. Zespoły AJD Częstochowa i UM Wrocław jutro zagrają o trzecie miejsce w grupie.

Już jutro od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich fanów piłki siatkowej na halę Uniwersytetu Przyrodniczego do kibicowania w kolejnych spotkaniach.

 

17838652_10206737492635356_729661467_o-300x132 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet17761257_10206737493875387_771155043_o-300x142 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet17761356_10206737495235421_1350561710_o-300x142 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet17820637_10206737494555404_853313770_o-300x144 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet

17797323_10206737442714108_643171048_o-300x200 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet17820405_10206737401793085_318036579_o-300x200 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet

17820421_10206737395392925_1776831678_o-300x200 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet17838386_10206737397952989_241841004_o-200x300 Relacja z I-go dnia AMP w piłce siatkowej kobiet