Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet- półfinał A

W dniach od 9 do 12 maja Klub Uczelniany Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jest organizatorem półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet. Na parkietach Hal Sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Wrocławskiej rywalizuje aż 18 zespołów podzielonych na 4 grupy. 

Wyniki po drugim dniu:

A-3-1030x728 Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet- półfinał A B-2-1030x728 Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet- półfinał A C-1-1030x728 Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet- półfinał A D-2-1030x728 Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet- półfinał A

 

 

 

 

 

 

 

 

niedizela Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet- półfinał A

Pływaczki UPWr na podium w Lublinie

W miniony weekend 6 zawodniczek sekcji pływackiej Uniwersytetu Przyrodniczego wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Na starcie największych akademickich zawodów pływackich stanęło ponad 850 zawodniczek i zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza kobieca reprezentacja, która zajęła 10 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 46 sklasyfikowanych Uczelnia!

Dzięki równym startom całej drużyny podopieczne trenera Wojciech Słupika wygrały klasyfikację Uczelni Społeczno- Przyrodniczych!

Najlepsze wyniki:

  • Najlepsze wyniki:
    • Honorata Strugała – 17 msc w finale 100 m stylem grzbietowym, 17 msc w finale 50 m stylem grzbietowym i dwukrotnie brązowy medal w typie USP
    • Patrycja Rzońca- 15 msc w finale 50 m stylem dowolnym, 16 msc w finale 100 m stylem dowolnym i dwuktortnie srebrny medal w typie USP
    • Anna Smaga- 17 msc w finale 100 m stylem zmiennym i brązowy medal w typie USP
    • 8 miejsce sztafety 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie Honorata Strugała, Ksenia Pieszka, Patrycja Rzepczyńska, Patrycja Rzońca i srebrny medal w typie USP
    • Dominika Łyczko-brązowy medal w typie USP na 50 m stylem dowolnym

Gratulujemy!

Rusza V edycja Uczelnianej Ligi Piłki Siatkowej!

Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników do rywalizacji w V edycji Uczelnianej Ligi Piłki Siatkowej.

W rozgrywkach mogą brać udział studenci i studentki UPWr posiadający ważną legitymację studencką oraz pracownicy UPWr. Zgłoszenia zawodników drużyny muszą dokonać najpóźniej do końca marca 2019. Każda drużyna może zgłosić maksymalnie 12 zawodników, a minimum 6.
Formularz zgłoszeniowy musi zawierać nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników, wydział i rok studiów oraz numer telefonu i adres e-mail do kierownika zespołu. Listę należy przesłać na adres marcin.gorecki@upwr.edu.pl

Regulamin-rozgrywek-Uczelnianej-Ligi-Siatkówki

Karta Zgłoszeniowa

Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr

W sobotę 23.02.2019 w Bratysławie odbył się  mocno obsadzony międzynarodowy turniej 39th Grand Prix Slovakia. W zawodach brało udział 1535 zawodników reprezentujących 203 kluby z 22 państw.
Czteroosobowa ekipa KU AZS UP Wrocław wróciła z dwoma medalami.Bratobójczy pojedynek w finale konkurencji kumie ind. senirów do 84 kg stoczyli Michał Bąbos i Marcin Krykowski. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Marcin Krykowski, jednak należy podkreślić bardzo dobrą formę obu zawodników, którzy po drodze do finału w znakomitym stylu pokonali wielu utytułowanych rywali.
Iga Butrym ostatecznie zajęła 7 ms. w kumie ind. seniorek – 68 kg, a Jonatan Kujawa rywalizację w seniorach – 67 kg zakończył na 3 rundzie.
Gratulujemy naszym zawodnikom i Trenerowi Andrzejowi Zarzyckiemu. Trzymamy kciuki za udany start na Turnieju Karate 1 Series A, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Salzburgu.

Kilka dni wcześniej, w sobotę 17.02.2019 sześcioro seniorów wraz z trenerem Andrzejem Zarzyckim reprezentowało KU AZS UP Wrocław na międzynarodowym turnieju Berlin Open. W turnieju uczestniczyło 172 klubów karate z 40 państw. Zdobywając 8 medali (4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe) AZS UP Wrocław uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji medalowej.
Złote medale w znakomitym stylu wywalczyli:
Michał Bąbos w kat. kumite ind. seniorów + 84 kg i kumite seniorów OPEN
Marcin Krykowski w kat. kumite ind. seniorów – 84 kg
Coral Herrador w kat. kumite ind. seniorek – 61 kg
Srebrny medal również zawisł na szyi Coral Herrador za konkurencję kumite Seniorek OPEN.
Brąz upodobała sobie Iga Butrym, która dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium, w kat. kumite seniorek – 68 kg i seniorek OPEN. Marcin Krykowski do złotego medalu w kategorii wagowej dołożył także brązowy medal w kat. kumite seniorów OPEN.
Warto podkreślić również wysoką formę pozostałych zawodników. Po bardzo dobrych walkach, o podium otarli się: Jonatan Kujawa (ostatecznie 7 ms. w kumite seniorów – 67 kg) i Maja Krasowska (5 ms. w kumite seniorek – 68 kg i OPEN).

1-223x300 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr 2-223x300 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr 3-168x300 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr 4-300x200 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr

Nowy semestr- nowe sekcje! Rozkład zajęć w semestrze letnim

W semestrze letnim Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego przygotował dla Was jeszcze więcej propozycji zajęć!

Pierwszy raz ruszą zajęcia Latino Dance, które odbywać się będą w każdy czwartek o 19:00. Wznowione zostaną również zajęcia futsalu dla kobiet w każdy czwartek o 16:30. Oprócz tego dalej możecie korzystać z jednej z 14 propozycji zajęć sportowych, które startują od środy, 20 lutego.

Dołącz do naszych sekcji, trenuj pod okiem wykwalifikowanych trenerów i reprezentuj Uczelnię w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostwach Polski!

ZAJĘCIA PROWADZĄCY TERMINY
Piłka siatkowa Kobiet mgr Marcin Górecki

marcin.gorecki@upwr.edu.pl

poniedziałki 1830 – 2000

środy            1830 – 2000

Piłka siatkowa Mężczyzn mgr Marcin Górecki

marcin.gorecki@upwr.edu.pl

poniedziałki 2000 – 2130

środy            2000 – 2130

Koszykówka Kobiet mgr Agnieszka Wróblewska

agnieszka.wroblewska@upwr.edu.pl

poniedziałki 2000 – 2130

czwartki       1800 – 1930

Koszykówka Mężczyzn mgr Piotr Gliniak

piotr.gliniak@upwr.edu.pl

poniedziałki  2000 – 2130

wtorki           2000 – 2130

 

Futsal Mężczyzn mgr Jan Ciesielski

jan.ciesielski@upwr.edu.pl

wtorki            2130 – 2300

czwartki        1930 – 2100

Ergometr Wioślarski  mgr Jan Ciesielski

jan.ciesielski@upwr.edu.pl

wtorki          2000 – 2130

środy            1700 – 1830

czwartki       1800 – 1930

Pływanie mgr Wojciech Słupik

wojciech.slupik@upwr.edu.pl

poniedziałki 1900 – 2000

wtorki          1900 – 2000

środy            1900 – 2000

 

Cross Training mgr Magdalena Ojak

magdalena.ojak@upwr.edu.pl

wtorki          2100 – 2230

środy            2000 – 2130

czwartki       1530 – 1700

Unihokej  Anita Konieczka

anita030297@gmail.com

poniedziałki 2130 – 2300

czwartki       1630 – 1800

 

Ćwiczenia siłowe kobiet

i mężczyzn

mgr Piotr Gliniak

piotr.gliniak@upwr.edu.pl

poniedziałki 1830 – 2000

 

Ćwiczenia siłowe kobiet

i mężczyzn

dr Piotr Czaczka

piotr.czaczka@upwr.edu.pl

środy            1830 – 2000

środy            2000 – 2130

Karate shotokan

(gr. zaawansowane)

mgr Andrzej Zarzycki

andrzej.zarzycki@upwr.edu.pl

poniedziałki 1900 – 2000

wtorki          1830 – 1930  ; 1930 – 2100

środy            1830 – 2000

czwartki       1700 – 1900

Karate shotokan

(gr. początkujące)

mgr Iga Butrym

iga.butrym@upwr.edu.pl

poniedziałki 1730 – 1900

środy            1700 – 1830

Wspinaczka sportowa mgr Bogna Jakubowicz

bogna@zerwa.pl

miejsce: Ścianka Wspinaczkowa UWr

ul. Przybyszewskiego 63

poniedziałki 1530 – 1700

 

Latino Dance (zumba) Małgorzata Tracz

azs@upwr.edu.pl

 

czwartki        1900 – 2000
Futsal Kobiet Mateusz Lyson

mateusz.lyson@onet.pl

czwartki       1630 – 1800

 

Tenis Stołowy mgr Stanisław Szydłowski

stanislaw.szydlowski@upwr.edu.pl

wtorki     1700 – 1830

środy       1830 – 2000

 

III Turniej Mikołajkowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego do wzięcia udziału w III Mikołajkowym Turnieju UPWr organizowany przez Klub Uczelniany AZS UPWr.

Każdy znajdzie coś dla siebie, bo w tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w rozgrywkach jednej z dwóch dyscyplin sportowych:

  • Siatkówka: max. 12 zespołów, zespoły mieszane: na boisku muszą przebywać 3 kobiety i 3 mężczyzn,
  • Koszykówka 3 na 3: max. 8 zespołów, zespoły mieszane: przynajmniej 1 kobieta na parkiecie,

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres azs@upwr.edu.pl do końca dnia 5 grudnia w tytule wpisując dyscyplinę i nazwę zespołu: DYSCYPLINA_NAZWA ZESPOŁU, a w treści kartę zgłoszeniową ze składem zespołu, która dostępny jest poniżej. W przypadku większej liczby zespołów decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszeniowa- do pobrania

Obowiązuje zmienne obuwie oraz bezwzględny zakaz wnoszenia alkoholu na obiekt sportowy.
Regulamin szczegółowy
I. Turniej Piłki Siatkowej
1. W turnieju udział może wziąć maksymalnie 12 zespołów
2. Zespoły są mieszane, na boisku muszą przebywać 3 kobiety i 3 mężczyzn
3. Maksymalna liczba osób w zespole to 10
4. System rozgrywek dopasowany zostanie do liczby zgłoszonych zespołów i ogłoszony w dniu turnieju
II. Turniej Koszykówki
1. W turnieju udział może wziąć maksymalnie 8 zespołów
2. Zespoły są mieszane, na boisku muszą przebywać 3 osoby, w tym przynajmniej jedna kobieta
3. Maksymalna liczba osób w zespole to 4 (jeden rezerwowy)
4. System rozgrywek dopasowany zostanie do liczby zgłoszonych zespołów i ogłoszony w dniu turnieju
Serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia biura AZS

Zapraszamy do biura Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie można wyrobić legitymację członkowską, dowiedzieć się więcej o działalności klubu i o prowadzonych zajęciach , jak i również jest możliwość wypisania zaświadczenia o sukcesach sportowych, potrzebnego do uzyskania stypendium sportowego.

Godziny otwarcia biura AZS UP Wr

Poniedziałek 12:00 – 14:00

Wtorek 11:00 – 12:00 i 16:00 – 18:00

Środa 11:00 – 13:00

Czwartek 12:00 – 14:00

 

Ruszają zajęcia sekcji sportowych!

Z początkiem roku akademickiego ruszają zajęcia sportowe sekcji Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dołącz do naszych sekcji, trenuj pod okiem wykwalifikowanych trenerów i reprezentuj Uczelnię w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostwach Polski!

W semestrze zimowym 18/19 przygotowaliśmy dla Was zajęcia sportowe 11 najpopularniejszych dyscyplin. Uczestnictwo w zajęciach dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego jest całkowicie bezpłatne, a jedynym warunkiem uczestnictwa w zajęciach sportowych jest posiadanie aktualnej legitymacji AZS, o której więcej informacji uzyskacie na stronie http://www.azs.upwr.edu.pl/legitymacja/ lub u trenerów sekcji.

Zajęcia startują od poniedziałku 1 października.

ZAJĘCIA PROWADZĄCY TERMINY
Piłka siatkowa Kobiet mgr Marcin Górecki

marcin.gorecki@upwr.edu.pl

poniedziałki 1830 – 2000

środy            1830 – 2000

Piłka siatkowa Mężczyzn mgr Marcin Górecki

marcin.gorecki@upwr.edu.pl

poniedziałki 2000 – 2130

środy            2000 – 2130

Koszykówka Kobiet mgr Agnieszka Wróblewska

agnieszka.wroblewska@upwr.edu.pl

poniedziałki 2000 – 2130

czwartki       1800 – 1930

Koszykówka Mężczyzn mgr Piotr Gliniak

piotr.gliniak@upwr.edu.pl

poniedziałki  2000 – 2130

wtorki           2000 – 2130

 

Futsal Mężczyzn mgr Jan Ciesielski

jan.ciesielski@upwr.edu.pl

wtorki            2130 – 2300

czwartki        1930 – 2100

 

Ergometr Wioślarski  mgr Jan Ciesielski

jan.ciesielski@upwr.edu.pl

 

wtorki          2000 – 2130

środy            1700 – 1830

czwartki       1800 – 1930

 

Pływanie mgr Wojciech Słupik

wojciech.slupik@upwr.edu.pl

poniedziałki 1900 – 2000

wtorki          1900 – 2000

środy            1900 – 2000

 

Cross Training mgr Magdalena Ojak

magdalena.ojak@upwr.edu.pl

wtorki          2100 – 2230

środy            2000 – 2130

czwartki       1530 – 1700

Unihokej  Anita Konieczka

anita030297@gmail.com

poniedziałki 2130 – 2300

czwartki       1630 – 1800

 

Ćwiczenia siłowe kobiet

i mężczyzn

mgr Piotr Gliniak

piotr.gliniak@upwr.edu.pl

poniedziałki 1800 – 1930

 

Ćwiczenia siłowe kobiet

i mężczyzn

dr Piotr Czaczka

piotr.czaczka@upwr.edu.pl

środy            1830 – 2000

środy            2000 – 2130

Karate shotokan

(gr. zaawansowane)

mgr Andrzej Zarzycki

andrzej.zarzycki@upwr.edu.pl

poniedziałki 1900 – 2000

wtorki          1830 – 1930

wtorki          1930 – 2100

środy            1930 – 2100

czwartki       1830 – 2000

Karate shotokan

(gr. początkujące)

mgr Iga Butrym

iga.butrym@upwr.edu.pl

poniedziałki 1730 – 1900

środa            1800 – 1930

Wspinaczka sportowa mgr Bogna Jakubowicz

bogna@zerwa.pl

miejsce: Ścianka Wspinaczkowa Uniwersytetu Wrocławskiego ul. Przybyszewskiego 63

poniedziałki     1530 – 1700

 

Tenis Stołowy mgr Stanisław Szydłowski

stanislaw.szydlowski@upwr.edu.pl

wtorki          1700 – 1830

czwartki       1630 – 1800

 

Karatecy mocno pracują w wakacje w ramach działań z programu ACSS

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, szczególnie dla zawodników sekcji karate Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy przede wszystkim poświęcają ten czas na treningi w okresie przygotowawczym do całego sezonu zawodów.

W ramach działań prowadzonych z programu ACSS nasi sportowcy przebywali w dniach 1-10 sierpnia na obozie sportowym we Wdzydzach Kiszewskich na Kaszubach. Jak podkreśla trener sekcji Andrzej Zarzycki był to bardzo mocny okres treningów, których celem były przede wszystkim poprawa motoryki i zdolności wysiłkowych przed sezonem. Zawodnicy trenowali kilka razy dziennie wolny czas przeznaczając przede wszystkim na regenerację.  W obozie udział wzięli nasi czołowi zawodnicy odnoszący największe sukcesy w ostatnich sezonach: Iga Butrym, Michał Bąbos i Magdalena Kubatek i Natalia Głogowska. 

Od kwietnia również w ramach działań realizowanych z programu ACSS nasi karatecy brali udział w szeregu zawodów w Polsce i Europie odnosząc bardzo dobre wyniki sportowe.

20-21.04.2018 Turniej Karate GP Tczew

  • Iga Butrym  kumite ind-68 kg 5 miejsce
  • Sebastan Kubatek kumite ind-75 kg 5 miejsce
  • Michał Bąbos kumite ind. +84 kg 2 miejce
9-13.05.2018 Mistrzostwa Europy Seniorów WKF
  • Michał Bąbos 9 miejce kumite drużynowe mężczyzn

7-10.06.2018 Karate1 Premier Leauge  

  • w zawodach starował Michał Bąbos
19 czerwca Iga Butrym i Michał Bąbos mieli okazję również wziąć udział w badaniach ergospirometrycznych i psychomotorycznych.
Mamy nadzieję, że ciężkie treningi przełożą się na wysoką formę i sukcesy sportowe w kolejnym sezonie, a wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i  sezonu bez kontuzji i urazów!