Dni Przyrodników na sportowo- program wydarzeń

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto naszej Uczelni- Dni Przyrodników 2017. Już 20 maja na Jarmarku Pawłowickim czeka na Was masa atrakcji, również tych sportowych. Obchody Dni Przyrodników rozpoczniemy 18 maja, kiedy to na Hali Sportowej odbędą się finały Uczelnianej Ligi Piłki Siatkowej i XIV edycji Międzywydziałowej Ligi Futsalu.

W piątek 19 maja na wałach przy Odrze o godzinie 9:00 rozpoczniemy Bieg o Puchar JM Rektora UPWr. Zapisywać możecie się w sekretariacie SWFiS (osobiście, telefonicznie 71 320 58 06 lub mailowo sekretariat.wf@up.wroc.pl) oraz u Waszych prowadzących ze SWFiS. Bieg rozgrywa się na dystansie 3 km, a wyjście na start odbędzie się o 8:30 sprzed Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy Chełmońskiego 43.

Zaraz po biegu o godzinie 11:00 zapraszamy na mecz pokazowy piłki ręcznej, w którym nasze zawodniczki podejmą SMS Wrocław, a o 12:00 również na Hali Sportowej odbędzie się turniej tenisa stołowego. Zapisy na turniej prowadzone będą bezpośrednio przed nim, od godziny 11:30.

20 maja Jarmark w Pawłowicach, gdzie będziecie mogli dojechać specjalnie przygotowanymi autokarami. Tam czeka jeszcze więcej atrakcji, w tym tych sportowych. Dla studentów i pracowników przygotowaliśmy Mistrzostwa Uniwersytetu Przyrodniczego w ergometrze wioślarskim. Start biegów o godzinie 14:00.  Równolegle odbędą się również zawody wydziałowe zespołów składających się z Prodziekana/Dziekana wydziału, Pracownika Naukowego/Dydaktycznego, Pracownika Administracyjnego, Studenta studiów doktoranckich oraz Studenta. Emocji na pewno nie zabraknie, a zapisy zapisy do Otwartych Mistrzostw od godziny 13:30 na miejscu zawodów. Regulamin zawodów w załączniku.

Kolejną sportową atrakcją jest Turniej Przeciągania Liny UPWr, w którym udział mogą wziąć 5-osobowe zespoły składające się z przedstawicieli obu płci. Początek zawodów o godzinie 14:00, a zapisy do piątku 19.05 na adres samorzad@up.wroc.pl. W załączniku regulamin zawodów.

Na Jarmarku przygotowaliśmy dla Was również takie atrakcje jak pokazowa lekcja Nordic Walking, pokaz i zawody studentów Cross Training oraz warsztaty ‚Zdrowy Kręgosłup’. Czekają również sportowe atrakcje dla najmłodszych- tor przeszkód oraz układ fitness dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach!

Kalendarz wydarzeń sportowych Dni Przyrodników:

Czwartek 18.05

18:30 Finały Uczelnianej Ligi Piłki Siatkowej UPWr / Hala Sportowa UPWr

20:00 Finały Międzywydziałowej Ligi Piłki Siatkowej UPWr / Hala Sportowa UPWr

Piątek 19.05

9:00 Bieg o Puchar JM Rektora UPWr / wały nad Odrą

11:00 Mecz pokazowy piłki ręcznej / Hala Sportowa UPWr

12:00 Turniej tenisa stołowego/ Hala Sportowa UPWr

Sobota 20.05 Jarmark Pawłowicki

11:30- 12:30 Tor przeszkód dla dzieci

12:00- 12:30 Nordic Walking- lekcja pokazowa

12:00- 12:30 Układ Fitness dla dzieci