Zawodnicy KU AZS UPWr na Akademickich Mistrzostwach Europy!

W lipcu nasi reprezentanci wystąpili w Akademickich Mistrzostwach Europy. Siatkarze plażowi, Stanisław Szymankiewicz i Paweł Lewandowski reprezentowali nas na plażach chorwackiego Splitu, ostatecznie zajmując bardzo dobre 7 miejsce. Swojego reprezentanta mieliśmy również w sportach walki. W portugalskiej Coimbrze na miejscach 9- 11 sklasyfikowany został nasz judoka Arek Makarewicz.

Paweł i Staszek rozgrywki w fazie grupowej zaczęli od pewnego zwycięstwa  2:0 z hiszpańskim Uniwersytetem Rovila i Virgili, po których minimalnie 1:2 przegrali mecze z gospodarzem ze Splitu oraz niemieckim  Technical University of Munich. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie nasi zawodnicy trafili w kolejnej fazie na faworytów turnieju z University of Vienna i po świetnym meczu zwyciężyli 2:1. Kolejne spotkanie to niestety porażka z Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics 2:0. O wejście do najlepszej 8 turnieju decydował mecz z fińskim University of Jyvaskyla, w którym nasza para pewnie wygrała 2:0. W ćwierćfinale kolejny raz przyszło mierzyć się z gospodarzami ze Splitu, którzy świetnie czuli się na swojej plaży i zwyciężyli 2:0. Ostatecznie Staszek Szymankiewicz i Paweł Lewandowski zostali sklasyfikowani na wysokim 7 miejscu w gronie 20 najlepszych akademickich zespołów w Europie. Po 5 miejscu w zeszłorocznych Akademickich Igrzyskach Sportowych, które obyły sie w Zagrzebiu, 2017 to kolejny rok, w którym nasi zawodnicy trzymają wysoki poziom w europejskiej stawce akademickich siatkarzy plażowych. Złoto trafiło do Polski, bo Akademickimi Mistrzami Europy została para z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dla Arka Makarewicza, który jest aktualnym Akademickim Mistrzem Polski w kategorii do 66 kg, start w Coimbrze to pierwsze Akademickie Mistrzostwa Europy w karierze. Nasz zawodnik od pierwszej walki prezentował się bardzo ofensywnie i łatwo poradził sobie z Portugalczykiem Rui Duarte z University of Minho. W drugiej rundzie Arek mierzył się z doświadczonym Brytyjczykiem z University of London, Kieranem Davinem. W końcówce walki Brytyjczyk wykonał rzut na naszym zawodniku i zabrakło czasu, aby odrobić stratę punktową. „Na tym turnieju zabrakło odrobinę doświadczenia na arenie międzynarodowej, jak to mówią do zdobycia medalu potrzebne jest też szczęście, którego tutaj zabrakło”- powiedział Arek po walce i stwierdził również, że sam występ w Portugalii to dla niego świetne przeżycie i doświadczenie, a po powrocie do Polski zabiera się do jeszcze cięższych treningów. Z pewnością nie raz jeszcze o nim usłyszymy! Arek sklasyfikowany został na miejscach 9-11 w stawce 22 zawodników w kategorii do 66 kg.