E-SPORT po raz pierwszy zawitał w mury Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu!

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego (AZS) wraz z Samorządem Studencki Uniwersytetu Przyrodniczego za zgodą Rektora wspólnie zorganizowali pierwszy w historii Uczelni turniej E-SPORTu a dokładniej turniej FIFY.

Ten dzień- 04.12.2019 r. był nie tylko dla organizatorów ważny, ale również dla samych studentów, a świadczą już o tym same statystyki. Turniej został zaplanowany dla 64 zawodników, a miejsca rozeszły się błyskawicznie (niczym ciepłe bułeczki z rana w piekarni), pierwszych 50 chętnych zgłosiło się zaledwie po 30 min od ogłoszenia wydarzenia, a lista zawodników rezerwowych została zamknięta już następnego dnia.

Rozgrywki odbywały się bez zakłóceń w miłej atmosferze. Wszyscy dobrze się bawili i ze skupieniem walczyli o tytuł: Najlepszy E-Sportowiec UP. Uczestnicy podeszli do turnieju jak profesjonaliści. Nie tylko dla nagród, a walczyć było o co, ale dla samej zabawy. Dla najlepszych zawodników zostały wręczone nagrody, które ufundował Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Przyrodniczego oraz zewnętrzni sponsorzy: GOjump- Park trampolin Wrocław, PUB 12 Beczek oraz Ministerstwo Śledzia i Wódki.
Wszystkim zainteresowanym, którzy nie zdążyli się zgłosić oznajmiamy, że to na pewno NIE KONIEC takich turniejów. Zainteresowanie, atmosfera i wrażenia uczestników mówią samo za siebie- to dopiero początek. Czekajcie z niecierpliwością na kolejne wydarzenia.

Siła Moc – UP Wroc.