Futsalowe status quo zachowane na Dolnym Śląsku

Drużyna AZS Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu rozpoczynała jako faworyt i obrońca tytułu z poprzedniego roku Akademickiego. Jak mówi piłkarskie powiedzenie „bij mistrza” każda z występujących w Ekstraklasie drużyn bardzo mocno mobilizowała się na pojedynek z doświadczoną drużyną UPr. Podopieczni Sebastiana Bednarza, dla których poprzedni rok akademicki był wielkim pasmem sukcesów, którzy zdobywali cenne doświadczenie podczas rozgrywek o Halowy Puchar Polski, Akademickie Mistrzostwa Polski oraz udział w Euro Games w Rotterdamie (Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu) mieli jeden cel -obronić tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

W tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy wystartowały następujące drużyny:

Ekstraliga – 8 zespołów / 28 meczów:
– AWF – Akademia Wychowania Fizycznego
– PWr – Politechnika Wrocławska
– UE – Uniwersytet Ekonomiczny
– UM – Uniwersytet Medyczny
UPr – Uniwersytet Przyrodniczy (obrońca tytułu)
– UWr – Uniwersytet Wrocławski
– WSB – Wyższa Szkoła Bankowa

Wyniki rozgrywek Ekstraklasy DLM:

Uniwersytet Przyrodniczy – ZOD PWr Jelenia Góra 8:4
Bramki UPr: Bartosz Frąckowiak – 3, Mateusz Barton – 2, Marcin Krajewski -1, Jan Ciesielski – 1, Mateusz Zatyla – sam;

Akademia Wychowania Fizycznego – Uniwersytet Przyrodniczy 5:3

Bramki UPr: Jan Ciesielski – 2, Miłosz Culic – 1.

Uniwersytet Medyczny – Uniwersytet Przyrodniczy 5:10
Bramki UPr: Miłosz Culic 3, Jan Ciesielski 2, Mateusz Barton 1, Marcin Krajewski 1, Bartosz Frąckowiak 1; 2 x bramka samobójcza

Uniwersytet Ekonomiczny – Uniwersytet Przyrodniczy 5:8
Bramki UPr: Bartosz Frąckowiak 3, Mateusz Barton 2, Miłosz Culic 1,Jan Ciesielski 1, Marcin Krajewski 1

Uniwersytet Przyrodniczy – Uniwersytet Wrocławski 6:2
Bramki UPr: Jan Ciesielski 2, Kamil Dziubczyński 1, Mateusz Barton 1, Bartosz Frąckowiak 1, Marcin Krajewski 1

Uniwersytet Przyrodniczy – PWSZ Wałbrzych
Bramki UPr: Stanisław Kołeczko 1, Marcin Krajewski 2, Miłosz Culic, Kamil Dziubczyński

Uniwersytet Przyrodniczy – Politechnika Wrocławska 9-3
Bramki UPr: Jan Ciesielski 2, Kamil Dziubczyński 2, Mateusz Barton 1, Stanisław Kołeczko 1, Marcin Krajewski 1, Przemysław Matejko 2,

Mogło się wydawać że porażka w pierwszej kolejce z AWF Wrocław może przekreślić szanse na obronę mistrzowskiego tytułu, jednak nadzieja odżyła kiedy AWF przegrał z bardzo mocną w tym sezonie drużyną PWSZ Wałbrzych. Jak się okazało po raz kolejny meczem decydującym o mistrzostwie miał być pojedynek najlepszych Uczelni ostatnich lat – AZS UPr Wrocław i PWSZ Wałbrzych i co jeszcze bardzo ważne – aby móc myśleć o mistrzostwie UPr musiał wygrać ten pojedynek różnicą minimum 3 bramek. W pojedynku o pierwsze miejsce lepsi okazali się podopieczni Sebastiana Bednarza, którzy po pięknej walce pokonali PWSZ 5-1 i tym samym obronili tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Po zwycięstwie kapitan Marcin Krajewski : „J10382718_851043548250466_3534152949880916927_n-1-300x199 Futsalowe status quo zachowane na Dolnym Śląskuako kapitan mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z występu w tegorocznych rozgrywkach DLM. Był to sezon trudniejszy, niż poprzedni. Po igrzyskach w Holandii odeszło z drużyny kilku zawodników, którzy mieli kilka lat gry w barwach UP. Był także trudniejszy, ponieważ broniliśmy tytułu mistrzowskiego, a każdy chciał nam uniemożliwić jego obronę. Udało się i naprawdę muszę pochwalić chłopaków za walkę i wiarę do końca. Nie można także zapomnieć o trenerze, bez którego ten sukces nie miałby miejsca. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że lepszego trenera na Dolnym Śląsku nie ma i cieszę się, że mogę z kimś takim współpracować i rozwijać swoje umiejętności. Mamy drużynę, która z każdym rokiem staje się silniejsza, to cieszy. Mam nadzieję, że pula sukcesów będzie się powiększać, a mamy do tego okazję, ponieważ pod koniec stycznia zaczniemy bój o finał Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu i wierzę, że wyjdziemy z niego zwycięsko”.

AZS Uniwersytet Przyrodniczy wywalczył tym samym awans do rozgrywek Półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski, które na przełomie stycznia i lutego odbędą się w Opolu. Oczywiście celem drużyny jest awans do ścisłej czołówki Mistrzostw Polski.

” Był to dla nas piękny rok, cudowne dwa ostatnie sezony w rozgrywkach Dolnośląskiej ligi Międzyuczelnianej (2 mistrzostwa), udział w EU Games w Rotterdamie. Widać jak mocno futsal wszedł w krew studentom na Uniwersytecie Przyrodniczym. Ostatnie sukcesy, przypomnę że od bodajże 6 lat UP jest w ścisłej czołówce DLM, teraz obrona Mistrzostwa DLM – to wszystko to nie przypadek a owoc ciężkiej pracy tych chłopaków. Widzę ich jak mocno kochają tą dyscyplinę sportu, jak bardzo chcą ciągle podnosić swoje umiejętności, jak ciężko pracują na treningach na których pojawiają się zawsze w komplecie. Cieszy to tym bardziej że mimo natłoku obowiązków związanych ze studiami zawsze znajdą czas aby pojawić się na treningu i godnie reprezentować Uniwersytet Przyrodniczy na arenie  ogólnopolskiej i międzynarodowej. Chapeau bas dla tych zawodników – studentów ! Dziękuję że mogę z Wami współpracować i wierzę że uda nam się razem oosiągać wiele sukcesów – podsumował szczęśliwy po sukcesie trener Sebastian Bednarz

1533720_851042798250541_7479626299687082677_n-1 Futsalowe status quo zachowane na Dolnym Śląsku

Skład AZS UPr Wrocław Futsal Team I: Karol Bartkowiak, Wojciech Nowak, Andrzej Nasiadek, Marcin Krajewski, Stanisław Kołeczko, Mateusz Barton, Kamil Dziubczyński, Miłosz Culic, Jan Ciesielki, Bartosz Frąckowiak, Przemysław Matejko, Adam Tarnowski, Adam Gutwiński, Maciej Burzyński,