Sobotnie rozgrywki rozpoczęliśmy od ostatnich meczów grupowych. Jedynie zawodniczki z 3-zespołowej grupy A mogły dziś pospać dłużej. Mecze w grupach B, C i D odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach.

Pierwsze mecze to rywalizacja w grupie D, gdzie zawodniczki AJD Częstochowa pokonały Uniwersytet Medyczny 2:0 (25:20; 25:15), lecz ostatecznie zajęły 3 miejsce i w dalszej fazie walczyć będą o miejsca 9-12. Równocześnie na drugim boisku wrocławski AWF zmierzył się z Uniwersytetem Śląskim z Katowic. Był to mecz o pierwsze miejsce w grupie, w którym górą okazały się być akademiczki z Wrocławia bezproblemowo wygrywając 2:0 (25:19; 25:16).  Tym samym zakończyliśmy zmagania w Grupie D z której do ćwierćfinałów awansowały zawodniczki AWF Wrocław oraz Politechniki Śląskiej Gliwice.

W grupie C mecz Politechniki Wrocławskiej z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic, którego stawką był awans z grupy, zwyciężyły wrocławianki w stosunku 2:0 (25:22; 25:14).  W drugim meczu Uniwersytet Ekonomiczny uległ niepokonanej dotąd Politechnice Śląskiej z Gliwic 0:2(15:25; 12:25).

Do ciekawego starcia doszło w Grupie B, gdzie zmierzyły się Politechnika Częstochowska z Uniwersytetem Przyrodniczym z Wrocławia. Był to mecz o 2 miejsce w grupie i tym samym zapewnienie sobie miejsca w najlepszej ósemce. Po zaciętym pojedynku zwycięska okazała się być drużyna z Częstochowy wygrywając 2:0 (25:23; 25:22) . Drugi mecz w Grupie B to pokaz siły zawodniczek z Uniwersytetu Opolskiego, które z łatwością wygrały z PWSZ Legnica 2:0 (25:6; 25:8).

Po fazie grupowej przyszedł czas na mecze o miejsca 9-12. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z III miejsca grupy A- PWSZ Nysa oraz grupy D- AJD Częstochowa. Zwycięstwo w tym pojedynku odniosły zawodniczki częstochowskiej Akademii Jana Długosza wygrywając bez większych trudności 2:0 (25:13; 25:23). Na drugim boisku, gdzie o zwycięstwo rywalizowały drużyny Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic i Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia, mecz po zaciętej końcówce rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie wygrywając 2:1 (15:25; 25:12; 15:13).

Kolejne spotkania to już mecze najlepszej ósemki. Walkę o awans do pierwszej czwórki turnieju rozpoczęły drużyny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego z Katowic. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie bez większych problemów zwyciężyła drużyna z Katowic 2:0 (25:16; 25:17). W drugim ćwierćfinale doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy Uniwersytetem Śląskim Gliwice a Politechniką Częstochowską. Zawodniczki z Gliwic wywalczyły awans po zwycięstwie w emocjonującym tie-break’u 2:1 (22:25; 25:14; 15:11). Swoją siłę pokazały również zawodniczki wrocławskiego AWF’u, wygrywając ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym Katowice 2:0(25:10; 25:10).

Jutro decydujące mecze i walka o miejsca. Awans do finałów AMP wywalczą 3 najlepsze zespoły turnieju. Zaczynamy o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy!

A-300x132 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet! B-300x137 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet! C-300x145 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet! D-300x140 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!

niedziela-223x300 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!a-300x200 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!b-300x199 II Dzień na półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet!