Jedziemy do Rotterdamu

W dniach 22-30 lipca drużyna AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będzie reprezentować Polskę podczas Akademickich Mistrzostw Europy w Futsalu (II Euro Games), które odbędą się w Rotterdamie.

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy po raz 2 będą rozgrywane w formie Euro Games oznacza to tyle że podczas 3 tygodni zmagań zostanie rozegranych kilkanaście finałów Akademickich Mistrzostw w różnych dyscyplinach w jednym mieście. Pierwszym miastem które zorganizowało Euro Games była Cordoba, teraz czas na Rotterdam.

„jest to wspaniała okazja i szansa aby móc rywalizować z najlepszymi Uczelniami w europie w dyscyplinie która wśród studentów jest chyba obecnie najbardziej popularna. Dla nas to także nagroda za ogromną pracę zawodników wykonaną przez ostatnie lata. Podchodzimy do tej imprezy bardzo poważnie i już od prawie 2 miesięcy skupiamy się tylko na przygotowaniach do Mistrzostw Europy. Najważniejsze aby zawodnicy nie doznali żadnej kontuzji i zdrowi w pełni sił wyjechali na turniej” przyznaje Sebastian Bednarz – trener AZS UP Wrocław.

 

azs-up Jedziemy do Rotterdamu

 

W turnieju futsalowym ma wystąpić 24 zespoły podzielone na 8 grup. Harmonogram i schemat rozgrywek gwarantuje iż nie będzie spotkań o przysłowiową pietruszkę i w każdym meczu będzie walka o 3 punkty.

Skład AZS Uniwersytet Przyrodniczy na Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu:

1. Bartłomiej Rolnik
2. Marcin Krajewski
3. Stanisław Kołeczko
4. Roland Tomala
5. Bartłomiej Frąckowiak
6. Konrad Juszczyszyn
7. Miłosz Culic
8. Jan Ciesielski
9. Tomasz Kupiec
10. Mateusz Barton
11. Maciej Burzyński
12. Michał Łoziński

Dla Uniwersytetu Przyrodniczego to już kolejna szansa na udział w tych prestiżowych rozgrywkach, w roku 2006 w Nowym Sadzie oraz 2008 we Wrocławiu (odpowiednio 14 i 9 miejsce). Wyjazd do Holandii będzie niepowtarzalną okazją aby poprawić dotychczasowe osiągnięcia, tym bardziej iż zawodnicy, którzy będą reprezentować UP grają ze sobą i trenują od kilku lat – co może być tylko na plus dla Naszego przedstawiciela w Mistrzostwach.

„jedziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty, wierzę iż posiadamy piłkarzy którzy mogą osiągnąć sukces i powalczyć o najwyższe cele. Wszystko w naszych nogach, głowach i sercach i wierzę że zostawimy sporo zdrowia i potu na parkiecie” – dodaje trener AZS UP Wrocław

” Turniej jest dla nas najważniejszych wydarzeniem sportowym w karierze piłkarskiej. Mimo iż Polska nie jest upatrywana w gronie faworytów rozgrywek, postaramy się pokazać iż gra efektowna i efektywna w futsal nie jest nam obca. Ciężko pracujemy i wierzymy że pot wylany na treningach da pożądane efekty już w Rotterdamie. Wierze w zespół i w sukces – podsumował kapitan AZS UP Marcin Krajewski.

Uniwersytet Przyrodniczy od kilku lat jest jedną z tych Uczelni w kraju gdzie mocno stawia się na futsal. Od Kilku lat jest najlepszą futsalową Uczelnią na Dolnym Śląsku i z powodzeniem walczy w akademickich mistrzostwach Polski. Uczelnia każdego roku bierze udział w rozgrywkach Halowego Pucharu Polski, gdzie rywalizuje z takimi klubami jak Rekord Bielsko Biała czy Gwiazda Ruda Śląska.

„Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół średnich którzy czynnie grają w piłkę nożną / futsal i nie wiedzą gdzie dalej kontynuować swoją edukację. Uniwersytet Przyrodniczy poza tym iż posiada sporo bardzo ciekawych kierunków studiów – posiada bardzo dobre zaplecze sportowe, wspiera sportowców i pozwala na kontynuowanie sportowej kariery oraz rywalizacji i reprezentowania Uczelni w rozgrywkach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jeżeli nie wiesz co dalej – nie zastanawiaj się – dołącz do Nas i walcz o najwyższe cele przy okazji rozwoju zawodowo – osobistego – podsumowuje absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego, obecnie trener AZS UP Futsal Team Sebastian Bednarz.