Karatecy mocno pracują w wakacje w ramach działań z programu ACSS

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, szczególnie dla zawodników sekcji karate Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy przede wszystkim poświęcają ten czas na treningi w okresie przygotowawczym do całego sezonu zawodów.

W ramach działań prowadzonych z programu ACSS nasi sportowcy przebywali w dniach 1-10 sierpnia na obozie sportowym we Wdzydzach Kiszewskich na Kaszubach. Jak podkreśla trener sekcji Andrzej Zarzycki był to bardzo mocny okres treningów, których celem były przede wszystkim poprawa motoryki i zdolności wysiłkowych przed sezonem. Zawodnicy trenowali kilka razy dziennie wolny czas przeznaczając przede wszystkim na regenerację.  W obozie udział wzięli nasi czołowi zawodnicy odnoszący największe sukcesy w ostatnich sezonach: Iga Butrym, Michał Bąbos i Magdalena Kubatek i Natalia Głogowska.

Od kwietnia również w ramach działań realizowanych z programu ACSS nasi karatecy brali udział w szeregu zawodów w Polsce i Europie odnosząc bardzo dobre wyniki sportowe.

20-21.04.2018 Turniej Karate GP Tczew

• Iga Butrym  kumite ind-68 kg 5 miejsce
  • Sebastan Kubatek kumite ind-75 kg 5 miejsce
  • Michał Bąbos kumite ind. +84 kg 2 miejce
9-13.05.2018 Mistrzostwa Europy Seniorów WKF
  • Michał Bąbos 9 miejce kumite drużynowe mężczyzn

7-10.06.2018 Karate1 Premier Leauge

• w zawodach starował Michał Bąbos
19 czerwca Iga Butrym i Michał Bąbos mieli okazję również wziąć udział w badaniach ergospirometrycznych i psychomotorycznych.
Mamy nadzieję, że ciężkie treningi przełożą się na wysoką formę i sukcesy sportowe w kolejnym sezonie, a wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i  sezonu bez kontuzji i urazów!