KONFERENCJA DLA TRENERÓW FUTSALU

W dniach 4-5 września odbyła się Kursokonferencja Metodyczno-Szkoleniowa dla trenerów futsalu. Konferencja odbyła się w Szkole Trenerów PZPN zlokalizowanej na terenie AWF w Białej Podlaskiej. Gośćmi spotkania były wielkie postacie światowego futsalu – swoje wykłady wygłosili m.in. wielokrotny mistrz świata i Europy Hiszpan Venancio Lopez oraz Włoch Roberto Menichelli, trener Italii, która jest aktualnym mistrzem Starego Kontynentu. W konferencji brał też udział trener reprezentacji Polski w futsalu Andrea Bucciol.

IMG_19072-225x300 KONFERENCJA DLA TRENERÓW FUTSALUW konferencji uczestniczyło 92 osoby i wśród słuchaczy był oczywiście  trener naszego zespołu futsalowego Sebastian Bednarz. W programie konferencji oprócz wykładów znalazły się również zajęcia praktyczne gdzie można było zobaczyć jak pracują obecnie jedni z najlepszych trenerów futsalowych w Europie.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Zobaczyć na żywo w akcji trenerów reprezentacji Hiszpanii i Włoch jest czymś bezcennym. Widać jak ogromną wiedzę i doświadczenie oni posiadają i jak płynnie i dostępnie potrafią się nią dzielić. Mam nadzieję ze ta konferencja to sygnał że w Polsce zaczynają się lepsze czasy dla tej jakże widowiskowej dyscypliny sportu – podsumowuje konferencję Sebastian Bednarz.

Oprócz zobaczenia i posłuchania sław trenerskich z Europy była to również świetna okazja aby spotkać naszych trenerów z różnych regionów Polski i wymienić spostrzeżenia i uwagi na temat futsalu i możliwego rozwoju na przyszłość. Wśród słuchaczy byli przecież również obecny trener naszej reprezentacji Andrea Bucciol ze swoim sztabem szkoleniowym, byli trenerzy kadry narodowej z Klaudiuszem Hirschem czy Tomaszem Aftański na czele czy trenerzy zespołów Ekstraklasy Futsalu – opowiada nasz trener. IMG_19092-225x300 KONFERENCJA DLA TRENERÓW FUTSALUTrzeba również dodać iż pod względem organizacyjnym było wszystko przygotowane na tip-top. Polski Związek Piłki Nożnej dołożył wszelkich starań aby wyjeżdżając w piątek późnym popołudniem z obiektów w Białej Podlaskiej każdy czuł się zadowolony i naładowany – kończy trener AZS UP.