Mamy króla strzelców

W połowie lutego rozegrane zostały Finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W gronie 16 najlepszych Uczelni znalazła się również nasza drużyna, które w w Dolnośląskich eliminacjach zajęła 1 miejsce, w półfinale AMP które odbywały się w Katowicach 4 miejsce. AZS UP Futsal team jechał do Warszawy z nadziejami na poprawienie wyniku z przed 2 lat, kiedy to podczas finału AMP zajęliśmy 6 miejsce.

W grupie nasz zespół trafił na następujące drużyny:

– Uniwersytet Rzeszowski (wicemistrz Polski 2012-13)
– Politechnika Gdańska
– Politechnika Łódzka

Uniwersytet Rzeszowski – UP Wrocław 1:1 (0:0)
bramki: Marcin Brogowski – Konrad Juszczyszyn.

UP Wrocław – Politechnika Gdańska 4:6 (0:1)
bramki: Roland Tomala, Michał Kołodziejski, Tomasz
Kupiec, Konrad Juszczyszyn – Marek Steinborn 3, Mateusz Leśniewski, Piotr Wardowski, Maciej Urtnowski.

Politechnika Łódzka – UP Wrocław 7:2 (4:1)
bramki: Damian Szwaj, Jaromir Bergiel, Adrian Ulfik, Bartosz Sieradzki, Bartłomiej Strzelczyk, Rafał Wierucki, Damian Rzeźniczak – Konrad Juszczyszyn, Roland Tomala

TABELA GRUPY B

M Pkt Bramki
1. Politechnika Gdańska 3 7 17-14
2. Uniwersytet Rzeszowski 3 5 12-10
3. Politechnika Łódzka 3 3 10-8
4. UP Wrocław 3 1 7-14

Ostatecznie niestety zajęliśmy 4 miejsce w grupie co spowodowało iż musieliśmy walczyć jedynie o miejsca 13-16.

MECZE O MIEJSCA 13-16 – baraże
15.02.2014 14:20
UŚ Katowice – UP Wrocław 3:2 (3:1)
bramki: Kamil Kozieł, Łukasz Kuś, Bartosz Terlecki – Roland Tomala, Kamil Dziubczyński.

MECZ O 15. MIEJSCE
16.02.2014 10:30
UP Wrocław – AWF Katowice 19:13 (9:3)
bramki: Konrad Juszczyszyn 15, Kamil Dziubczyński 2, Jan Ciesielski, Miłosz Culic – Michał Widuch 5, Damian Kraska 5, Sebastian Siwek 3.

Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 15 miejscu w Polsce, i niestety na 4 wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Na pocieszenie udało się wywalczyć przez naszego zawodnika tytuł Najskuteczniejszego Strzelca turnieju.
Konrad Juszczyszyn na swoim koncie zgromadził 18 bramek i zdecydowanie wygrał tą klasyfikację – gratulacje.