Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr

W sobotę 23.02.2019 w Bratysławie odbył się  mocno obsadzony międzynarodowy turniej 39th Grand Prix Slovakia. W zawodach brało udział 1535 zawodników reprezentujących 203 kluby z 22 państw.
Czteroosobowa ekipa KU AZS UP Wrocław wróciła z dwoma medalami.Bratobójczy pojedynek w finale konkurencji kumie ind. senirów do 84 kg stoczyli Michał Bąbos i Marcin Krykowski. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Marcin Krykowski, jednak należy podkreślić bardzo dobrą formę obu zawodników, którzy po drodze do finału w znakomitym stylu pokonali wielu utytułowanych rywali.
Iga Butrym ostatecznie zajęła 7 ms. w kumie ind. seniorek – 68 kg, a Jonatan Kujawa rywalizację w seniorach – 67 kg zakończył na 3 rundzie.
Gratulujemy naszym zawodnikom i Trenerowi Andrzejowi Zarzyckiemu. Trzymamy kciuki za udany start na Turnieju Karate 1 Series A, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Salzburgu.

Kilka dni wcześniej, w sobotę 17.02.2019 sześcioro seniorów wraz z trenerem Andrzejem Zarzyckim reprezentowało KU AZS UP Wrocław na międzynarodowym turnieju Berlin Open. W turnieju uczestniczyło 172 klubów karate z 40 państw. Zdobywając 8 medali (4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe) AZS UP Wrocław uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji medalowej.
Złote medale w znakomitym stylu wywalczyli:
Michał Bąbos w kat. kumite ind. seniorów + 84 kg i kumite seniorów OPEN
Marcin Krykowski w kat. kumite ind. seniorów – 84 kg
Coral Herrador w kat. kumite ind. seniorek – 61 kg
Srebrny medal również zawisł na szyi Coral Herrador za konkurencję kumite Seniorek OPEN.
Brąz upodobała sobie Iga Butrym, która dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium, w kat. kumite seniorek – 68 kg i seniorek OPEN. Marcin Krykowski do złotego medalu w kategorii wagowej dołożył także brązowy medal w kat. kumite seniorów OPEN.
Warto podkreślić również wysoką formę pozostałych zawodników. Po bardzo dobrych walkach, o podium otarli się: Jonatan Kujawa (ostatecznie 7 ms. w kumite seniorów – 67 kg) i Maja Krasowska (5 ms. w kumite seniorek – 68 kg i OPEN).

1-223x300 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr 2-223x300 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr 3-168x300 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr 4-300x200 Międzynarodowe sukcesy karateków UPWr