Mistrzostwo!

Akademickie mistrzynie Dolnego Śląska! AZS UP Wrocław wygrywa Dolnośląską Ligę Międzyuczelnianą  w piłce siatkowej kobiet!

W minioną sobotę na hali Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się turniej Final Four Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej w piłce siatkowej kobiet, którego faworytkami okazały się nasze studentki!

Jak sama nazwa wskazuje w turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny żeńskie dolnośląska. Obok zawodniczek z UP mogliśmy obserwować zmagania dziewczyn z Politechniki, Akademii Wychowania Fizycznego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

Należy zwrócić uwagę, iż siatkarki pierwszy raz stanęły na podium w tego tupu turnieju, od razu deklasując koleżanki. Droga nie była łatwa – cały sezon przygotowań, rozgrywki z drużynami reprezentującymi wrocławskie uczelnie zaprowadziły nasze siatkarki na drugie miejsce w końcowej klasyfikacji DLM co umożliwiło start w sobotnim turnieju.

img_9595_ Mistrzostwo!Foto: Anna Gumowska

Zawody rozpoczęły się dość nerwowo – po weryfikacji i losowaniu okazało się, iż przeciwniczkami dziewczyn z UP będzie Politechnika Wrocławska (lider tabeli klasyfikacji końcowej), jednak determinacja i chęć walki sprawiły, iż nasze dziewczyny pokonały rywalki 2:0 (zgodnie z regulaminem pierwszy mecz drużyny rozgrywają do dwóch wygranych setów, natomiast mecze o miejsca 1 i 3 rozgrywane są tradycyjnie do 3 wygranych setów). W pierwszym secie walka była zacięta, chociaż rozpoczęła się naszym kilkupunktowym prowadzeniem, dziewczyny z Politechniki szybko dorównywały naszemu poziomowi i set trwał walką punkt za punkt ostatecznie kończąc się wygraną 25:23 na naszą korzyść. W drugim secie zawodniczkom z Politechniki brakło woli walki i przegrały seta do 14.

W związku z niestawieniem się drużyny AWF-u na turnieju siatkarkom z UP przyszło stanąć w walce o zwycięstwo z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Legnicy. Walka o punkty była mniej zacięta niż w meczu poprzednim jednak najłatwiej nie było. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 3:0 (25:13, 25:12, 25:8) a reprezentantki naszej uczelni bez straty seta wygrały turniej.

mistrzynie Mistrzostwo!Foto: Anna Gumowska

Klasyfikacja turnieju:

1. UP Wrocław

2. PWSZ Legnica

3. Politechnika Wrocławska

4. AWF Wrocław

Już w najbliższy poniedziałek dziewczyny jadą na Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski do Cieszyna gdzie będą walczyć o wejście do finału, który odbędzie się w Krakowie. Siatkarki trafiły do grupy C razem z zawodniczkami z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Trzymajmy więc kciuki za powodzenie naszych studentek.

Skład zespołu UP Wrocław: Marcin Górecki (trener), Małgorzata Płusa (rozgrywająca), Kornelia Świacka (rozgrywająca), Knop Kamila (atakująca), Alicja Słowikowska (atakująca), Natalia Szycher (przyjmująca), Lucyna Wojcieszko (przyjmująca), Aleksandra Cygan (przyjmująca), Magdalena Olender (środkowa), Aleksandra Lipiec (środkowa), Marta Patacz (środkowa), Klaudia Pasterczyk (libero), Karolina Tchórzewska (libero).

img_9592_ Mistrzostwo! Foto: Anna Gumowska