Nasi sportowcy na Akademickich Igrzyskach Europejskich!

Podczas gdy większość studentów cieszy się wakacjami sportowcy Uniwersytetu Przyrodniczego przygotowują się do Akademickich Igrzysk Europejskich, które w dniach 12-26 lipca odbywają się w Zagrzebiu.

Na European University Games będą reprezentować nas zespoły siatakarek, futsalistów i para siatkarzy plażowych! To największa impreza sportowa w historii sportu akademickiego, gdyż w jednym miejscu jednocześnie będzie rywalizować ponad pięć tysięcy studentów.

Drużyna siatkarek KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu to zespół, który w Zagrzebiu z pewnością będzie walczył o najwyższe cele. Na poprzednich Mistrzostwach Europy we włoskim Camerino dziewczyny zajęły wysokie 4 miejsce. „Celem na EUG jest walka o podium. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po ostatnim sezonie, w którym udało się wygrać III Ligę Dolnośląską jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju i będziemy walczyć o poprawę wyniku z Camerino” mówi I trener UPWr, Marcin Górecki. Dla naszych siatkarek to już trzeci tak duży turniej, w 2013 roku zajęły również bardzo dobre 8 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Europy w Nikozji, a w 2012 7 miejsce w hiszpańskiej Cordobie.

Zespół futsalistów naszej Uczelni to 17 drużyna na European University Games w Rotterdamie, a także mistrz Dolnego Śląska 2014 i 2015. W turnieju rywalizować będą 22 zespoły, a jak podkreśla trener i zawodnicy celem jest faza finałowa, w której rywalizuje 8 najlepszych zespołów. „Na poprzednich EUG mieliśmy ogromnego pecha, gdzie po remisie i minimalnej porażce szybko pożegnaliśmy się z turniejem, dlatego tym razem zrobimy wszystko, aby zdecydowanie poprawić wynik z Rotterdamu. Mamy młody, głodny sukcesu zespół, a ostatnie miesiące przepracowaliśmy bardzo solidnie i wierzymy, że w Zagrzebiu to zaprocentuje” mówi trener UPWr, Jan Ciesielski.

Stanisław Szymankiewicz oraz Paweł Lewandowski to nasi reprezentanci w siatkówce plażowej.W tegorocznych AMP w klasyfikacji generalnej zajęli V miejsce oraz II miejsce wśród uczelni społeczno-przyrodniczych.Dla chłopaków udział w Akademickich Igrzyskach Europejskich będzie debiutem, ale na pewno nie odpuszczą walki o najwyższe lokaty! Obaj zawodnicy są wychowankami Gwardii Wrocław, a w zbliżającym się sezonie, Stanisława Szymankiewicza zobaczymy również w barwach tego klubu podczas występów Gwardii w II lidze siatkarskiej.

Skład drużyny siatkarek: Kornelia Świacka, Małgorzata Płusa, Karolina Nowak, Karolina Kaleta, Bianka Fudali, Klaudia Kubas, Julia Lubońska, Karolina Olszewska, Aleksandra Lipiec, Magdalena Olender, Paulina Kokott, Patrycja Kuncman
Trenerzy: Marcin Górecki, Piotr Gliniak

Skład drużyny Futsalistów: Karol Bartkowiak, Marcin Krajewski, Maciej Kobza, Adam Gutwiński, Kamil Dziubczyński, Kamil Rembielak, Przemek Matejko, Kamil Kozak, Błażej Wiatrowski, Michał Widuch, Bartłomiej Turzański, Szymon Mazur.
Trener: Jan Ciesielski

a-300x199 Nasi sportowcy na Akademickich Igrzyskach Europejskich! b-300x207 Nasi sportowcy na Akademickich Igrzyskach Europejskich! c-300x200 Nasi sportowcy na Akademickich Igrzyskach Europejskich!