Pierwszy dzień AMP w koszykówce mężczyzn

Tydzień po zawodach rozgrywanych przez kobiety ponownie jesteśmy gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski, półfinału D. Tym razem na parkietach Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu gościmy koszykarzy. W pierwszy dzień rozgrywaliśmy fazę grupową, gdzie drużyny rywalizowały w czterech grupach, w których awans do fazy pucharowej uzyskają dwa najlepsze spośród trzech zespołów.

Rozgrywki rozpoczęliśmy na hali Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie naprzemiennnie grały grupa A i B. W pierwszym meczu Politechnika Wrocławska pewnie pokonała Uniwersytet Wrocławski 66:51. Kolejne spotkanie to derby Katowic, w których faworyt turnieju AWF rozgromił Uniwersytet Śląski 88:26. Następne spotkanie to pojedynek koszykarzy Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w którym wrocławianie musieli uznać wyższość gości przegrywając 76:28. Po tym meczu pewne było, iż UWr zajmie trzecie w grupie i jutro zmierzy się jedynie o miejsca 9-12. Następnie na parkiecie zameldowali się koszykarz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, którzy w swoim pierwszym meczu wysoko pokonali Uniwersytet Śląski w Katowicach 104:37. W ostatnim spotkaniu grupy A, który zadecydował o zwycięstwie w tej grupie Politechnika Wrocławska pokonała Politechnikę Śląską z Gliwic 62:34. W grupie B w pojedynku AWFów lepszy okazał się ten z Katowic wygrywając 67:40 i wychodząc do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie.

Na hali Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozgrywki zainaugurował grupa C, w której po dramatycznym meczu Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach minimalnie pokonał PWSZ Racibórz 67:65. W grupie D rozgrywki od zwycięstwa rozpoczęli koszykarze wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego pokonując gospodarza z Uniwersytetu Medycznego 72:38. W kolejnym spotkaniu PWSZ Racibórz chcąc awansować musiał zwyciężyć Politechnikę Wrocławską ZOD Legnica i świetnie poradził sobie z presją wygrywając 108:34. Spotkanie Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia przeciwko Politechnice Opolskiej długo trzymało nas w napięciu, ale pomimo konsekwentnego odrabiania strat przez koszykarzy UE końcówka należała do gości z Opola, którzy zwyciężyli 68:63. W ostatnim spotkaniu grupy C Uniwersytet Ekonomiczny pewnie pokonał oddział Politechniki Wrocławskiej z Legnicy i ostatecznie wywalczył awans z drugiego miejsca. Rozgrywki na hali Uniwersytetu Medycznego kończył pojedynek Politechniki Opolskiej z gospodarzem, w którym miejscowi po raz drugi zeszli z parkietu pokonani 47:58. Politechnika Opolska zostaje zwycięzcą grupy D, a koszykarzom UM pozostaje walka o miejsca 9-12.

Już jutro od samego rana rozpoczynamy pojedynki ćwierćfinałowe, w których na hali Uniwersytetu Przyrodniczego zmierzą się Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Uniwersytet Ekonomiczny Katowice z AWF Wrocław. Na hali Uniwersytetu Medycznego zobaczymy pojedynki AWF Katowice z PWSZ Racibórz oraz Politechniki Opolskiej z Politechniką Śląską w Gliwicach.

O miejsca 9-12 zmierzą się zespoły Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Wrocławskiej ZOD w Legnicy, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.