Pierwszy dzień półfinału AMP w koszykówce kobiet

Pierwszy dzień Półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet za nami. W zawodach uczestniczy 9 zespołów, a eliminacje prowadzone są w dwóch grupach: A- czterozespołowej i B- pięciozespołowej.

W dwóch pierwszych meczach zmierzyły się drużyny wrocławskich uczelni. Uniwersytet Medyczny, zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, pewnie zwyciężył z Uniwersytetem Wrocławskim 48-29.Następnie do rozgrywek przystąpiły drużyny Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego gdzie zwycięstwo odniosły wrocławskie ekonomistki wygrywając w stosunku 50 do 40. Równie dobrze spisały się akademiczki z Politechniki Śląskiej w Gliwicach które zwyciężyły z AWF Wrocław 34-28. W kolejnym spotkaniu byliśmy świadkiem derbów Katowic, gdzie zmierzyły się zespoły tamtejszego Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. W pojedynku obu tych ekip skuteczniejszy okazał się AWF który bezproblemowo odniósł zwycięstwo 45-29. Następnie do swojego drugiego meczu przystąpiły zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego, które po porażce z Uniwersytetem Medycznym uległy także drużynie PWSZ Nysa 36-53. W kolejnym spotkaniu zmierzyły się koszykarki AWF Katowice oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu które na inauguracje zwyciężyły swoje mecze. Po bardzo ekscytującym meczu zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia musiały uznać wyższość rywalek z Katowic i w końcowym rozrachunku przegrały 53-47. Po porażce w pierwszym meczu rozgrywek AWF Wrocław  podejmowały Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Ekipa AWF przystąpiła do spotkania zdeterminowana i po pierwszej kwarcie prowadziła  14:8. Z czasem jednak Uniwersytet Medyczny przejął i po czwartej kwarcie mógł cieszyć się ze zwycięstwa 44:32. W kolejnym meczu oglądaliśmy prawdziwy horror. Politechnika Wrocławska na 10 sekund przed końcem meczu prowadziła z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, ale w ostatniej akcji zgubiła piłkę i zespół z Katowic zapewnił sobie zwycięstwo równo z końcową syreną w stosunku 41:39. W spotkaniu kończącym dzisiejsze rozgrywki spotkały się zespoły, które w grupie B zwyciężyły pierwsze mecze. Po wyrównanym pojedynku Politechnika Śląska Gliwice  zwyciężyła PWSZ Nysę 48:39 i kończy dzień z kompletem zwycięstw.

Awans uzyskają dwa zespoły z każdej grupy. W grupie A po pierwszym  dniu  najbliżej awansu  jest AWF Katowice, a w drugiej grupie Uniwersytet Medyczny z Wrocławia i Politechnika Śląska Gliwice. Zespoły te kończą dzień z kompletem zwycięstw.

Rozgrywki nabierają rozpędu i jutro poznamy decydujące rozstrzygnięcia fazy grupowej.

Zapraszamy na halę przy ul. Chełmońskiego 43 od 9:00 do 17:00!

Więcej informacji na https://www.facebook.com/ampkoszykowkakd