Piotr Marszał w Zarządzie Głównym Akademickiego Związku Sportowego!

W dniach 10-12 czerwca w Warszawie odbył się XXVI zjazd AZS, podczas którego wybrany został nowy zarząd na lata 2016- 2018. Prezesem Akademickiego Związku Sportowego na kadencję 2016-2018 został wybrany prof. Tadeusz Słomka, Rektor Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Kolega Piotr Marszał, na co dzień Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego, z czwartym wynikiem został wybrany do nowego zarządu! Członkami Zarządu Głównego AZS zostali wybrani również inni, znakomici działacze sportu akademickiego z terenu Dolnego Śląska:Rektor elekt Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – prof. Andrzej Rokita, Wiceprezydent Światowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU) – Marian Dymalski, członek Zarządu Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Legnicy – Jacek Kiełb oraz Prezeska Szkoły Mistrzostwa Sportowego SMS JUNIOR – Anna Tymińska.

Podczas zjazdu ustalono nowe cele i plany na najbliższe lata, a jak podkreśla Piotr Marszał priorytetem będzie rozwój sportu akademickiego we Wrocławiu, w tym oczywiście również na naszym Uniwersytecie.

Mgr inż. Piotr Marszał poza działalnością w Akademickim Związku Sportowym pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Technicznej w Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego (EUSA), która już w lipcu bieżącego roku będzie organizatorem największych Europejskich Igrzysk Sportowych w chorwackim Zagrzebiu i Rijece. Dzięki aktywności kol. Piotra Marszała, a w szczególności wsparciu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, naszą Uczelnię w III Europejskich Igrzyskach Studentów (wwww.eug2016.com) reprezentować będą drużyny piłki siatkowej kobiet, futsalu mężczyzn oraz para siatkarzy plażowych.

Gratulujemy!

azs-300x146 Piotr Marszał w Zarządzie Głównym Akademickiego Związku Sportowego!