Podsumowanie udanego sezonu KU AZS UPWr

We wtorek, 13 czerwca, przy hotelu Gem odbyło się zakończenie sezonu Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przedstawiciele klubu spotkali się z trenerami sekcji i zawodnikami, aby wspólnie podziękować sobie za trud i wysiłek włożony w przygotowania, treningi i sportowe oraz organizacyjne wyniki w bieżącym roku akademickim.

W pierwszej, oficjalnej części spotkania, głos zabrał v-ce Prezes KU AZS UPWr i Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UPWr, Piotr Marszał, który wraz z trenerami sekcji wyróżnił studentów za osiągane wyniki sportowe oraz za zaangażowanie i działalność organizacyjną. Łącznie nagrodzonych zostało prawie 50 osób, co cieszy, bo gołym okiem widać, że nasz klub rośnie w siłę!

W drugiej części podsumowania sezonu uczestnicy mogli raczyć podniebienia przygotowanym grillem i integrować się w towarzystwie trenerów i kolegów z klubu. Podsumowując miniony już sportowy sezon akademicki warto wspomnieć o rekordowej liczbie ponad 100 sportowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy mieli możliwość wystąpienia na Akademickich Mistrzostwach Polski. Wynik sportowy również był dobry, udało się wywalczyć 2 medale klasyfikacji generalnych oraz około 15 medali w typie Uczelni Społeczno- Przyrodniczych. Rok obfitował również w eventy sportowe organizowane przez klub, zarówno te ogólnopolskie jak Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet, jak i te na poziomie wewnątrz Uczelni, jak Nocy Turniej Siatkówki, Turniej Mikołajkowy, Międzywydziałowa Liga Futsalu, Uczelniana Liga Siatkówki oraz wydarzenia sportowe podczas obchodów Dni Przyrodników.

Rok akademicki dobiega końca, ale naszych sportowców w lipcu czekają jeszcze występy na Akademickich Mistrzostwach Europy, gdzie w chorwackim Splicie reprezentować Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będzie para siatkarzy plażowych Stanisław Szymankiewicz i Paweł Lewandowski, a w portugalskiej Coimbrze wystąpi nasz reprezentant judo, Arkadiusz Makarewicz.

Doskonale zdajemy sobie sprawę ze sukcesów sportowych i organizacyjnych nie było by dzięki naszym studentom i serdecznie dziękujemy za trud włożony w cały sezon. Szczególne podziękowania należą się również trenerom sekcji za pasję i wysiłek wkładany w przygotowanie treningów oraz władzom Uczelni, za wsparcie działań klubu na każdym kroku. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie dalej będziemy szli do przodu!

fot. Tomasz Lewandowski