Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

W dniach 21-24 stycznia reprezentacja futsalu Uniwersytetu Przyrodniczego brała udział w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski.

Niestety naszej drużynie nie udało się wywalczyć awansu. Mimo tego zespół wraca do Wrocławia z podniesionymi głowami, gdyż w Katowicach pokazaliśmy dużą dawkę futsalu na wysokim poziomie, a awans straciliśmy w dramatycznych okolicznościach.

Po ciężkim losowaniu nasza drużyna świetnie weszła w turniej pokonując faworyzowane Politechnikę Opolską 3:1 oraz gospodarza, Uniwersytet Śląski w Katowicach 3:2. W trzecim grupowym meczu po wyrównanej rywalizacji minimalnie przegrywamy rywalizację z Politechniką Śląską Gliwice 0:1 i w ćwierćfinale trafiamy na obecnego mistrza Dolnego Śląska i rywala zza miedzy, PWSZ Wałbrzych. Stawką spotkania był awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Po dramatycznym meczu i dwóch dogrywkach przegrywamy 2:4 tracąc bramki w ostatnich sekundach spotkania.
Zawodnicy zostawili na boisku masę zdrowia, serca i zaangażowania i mimo, że wracają na tarczy już zapowiadają jeszcze cięższą pracę na treningach, aby za rok znaleźć się wśród najlepszych akademickich drużyn w Polsce!