Relacja z drugiego dnia AMP w koszykówce mężczyzn

Po pierwszym dniu zawodów od rana przeszliśmy do pojedynków ćwierćfinałowych, których stawka była bardzo wysoka, ponieważ zwycięzca każdego z nich zapewniał sobie udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie.  W pierwszym starciu na hali Uniwersytetu Przyrodniczego doszło do pojedynku wrocławskich drużyn, w którym Politechnika po wyrównanym meczu pokonała Uniwersytet Ekonomiczny 64:58. Równolegle na drugiej hali Uniwersytetu Medycznego AWF Katowice, który przez większość meczu odrabiał straty zanotował skuteczną końcówkę i pokonał PWSZ Racibórz 73:70. Trzeci ćwierćfinał to starcie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, w którym górą byli goście ze Śląska wygrywając 52:47. W ostatnim meczu decydującym o awansie do najlepszej czwórki oglądaliśmy jednostronny pojedynek, w którym Politechnika Opolska pokonała Politechnikę Śląską w Gliwicach 69:41. W popołudniowych meczach półfinałowych czekały nas zatem starcia Politechniki Wrocławskiej z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z Politechniką Opolską.

W międzyczasie oglądaliśmy również rywalizację w grupie o miejsca 9-12, w której Uniwersytet Wrocławski pokonał gospodarza Uniwersytet Medyczny 52:47, a Uniwersytet Śląski Katowice pewnie zwyciężył w pojedynku z PWr ZOD w Legnicy 74:25. W kolejnych meczach Uniwersytet Medyczny pokonał PWr ZOD Legnica 88-24, a Uniwersytet Wrocławski wygrał z Uniwersytetem Śląskim 74-36.

W popołudniowych spotkaniach na hali Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się mecze półfinałowe. Pojedynek Politechniki Wrocławskiej z Uniwersytetem Ekonomicznym Katowice od początku dostarczał ogromnych emocji. Po świetnym początku z czasem ekipa Politechniki Wrocławskiej dochodziła do głosu i od trzeciej kwarty oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Końcówka należała do ekipy z Wrocławia, która wygrała i jako pierwsza zameldowała się w finale! W drugim półfinale oglądaliśmy zaciętą walkę od początku do samego końca drużyn Politechniki Opolskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Mecz obfitował w wiele udanych akcji obu ekip. Lepszą drużyną okazała się być Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach  i zagra jutro o godzinie 13:30 finał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn z drużyną Politechniki Wrocławskiej.

Równolegle na drugiej hali oglądaliśmy mecze drużyn, które przegrały swoje pojedynki ćwierćfinałowe i przyszło im walczyć o miejsca 5-8. W derbowym pojedynku Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu pokonał AWF Wrocław i jutro zmierzy się o miejsce 5. W drugim meczu Politechnika Śląska Gliwice pewnie wygrała z PWSZ Racibórz.

Już jutro decydująca faza meczów:

Miejsce 7  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

Miejsce 5  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Politechnika Śląska w  Gliwicach

Miejsce 3 Uniwersytet Ekonomiczny w  Katowicach – Politechnika Opolska

Miejsce 1 Politechnika Wrocławska – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Finały-300x148 Relacja z drugiego dnia AMP w koszykówce mężczyzn Terminarz-niedziela-300x120 Relacja z drugiego dnia AMP w koszykówce mężczyzn