Studenci UPWr nagrodzeni na Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego!

15 grudnia w hotelu Gem odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Akademickiego, podczas której ogłoszono wyniki XV Konkursu na Najlepszego Studenta- Sportowca i Trenera Akademickiego na Dolnym Śląsku w 2016 roku. W Gali przygotowanej przez Dolnośląską Organizację Środowiskową AZS Wrocław udział wzięli nasi przedstawiciele, a jednym z wręczających nagrody był kierownik Studium Wychowania i Sportu UPWr, Piotr Marszał.

Wśród wyróżnionych za osiągnięcia w sporcie powszechnym znalazł się nasz student, Arkadiusz Makarewicz trenujący judo. W poprzednim roku Arek zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, a także wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski w kategorii do 66 kg.

Nagrody otrzymali również sportowcy wyróżnieni za osiągnięcia w  dyscyplinach z programu The World Games 2017, Michał Bąbos i Paulina Lewandowska. Michał jest zawodnikiem naszego Klubu Uczelnianego w sekcji Karate i znaną postacią w świecie karate shotokan. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Grecji, a jego największy sukces to dwukrotne Mistrzostwo Świata Seniorów. Paulina to studentka Uniwersytetu Przyrodniczego, która występuje w drużynie frisbee ultimate sekcji AZS AWF Wrocław. Jej największy sukces to brązowy medal Mistrzostw Polski 2016 i 9. miejsce na Mistrzostwach Świata. Zarówno Michała, jak i Paulinę będziemy mieli okazję oglądać na The World Games 2017, które już w lipcu odbędą się we Wrocławiu!

Laureatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Pełny wykaz laureatów: http://azs.wroclaw.pl/laury-wreczone/

foto: AZS Wrocław

11-300x199 Studenci UPWr nagrodzeni na Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego! 21-300x199 Studenci UPWr nagrodzeni na Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego! 3-300x199 Studenci UPWr nagrodzeni na Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego! 41-300x199 Studenci UPWr nagrodzeni na Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego! 6-300x187 Studenci UPWr nagrodzeni na Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego!