Świetny występ pływaków w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej!

Znakomicie spisali się reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego na zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w pływaniu, które odbyły się na basenie przy Chełmońskiego. Własne ściany z pewnością były w tym dniu naszym sprzymierzeńcem, bo szczególnie występ naszych reprezentantek robi wrażenie i napawa optymizmem przed kolejnymi startami. Jeszcze w ubiegłym sezonie zawodniczki rywala zza miedzy AWF Wrocław deklasowały rywalki, a na wspomnianych zawodach naszym Paniom udało się zniwelować przewagę do zaledwie 4 punktów w klasyfikacji drużynowej, zajmując w niej 2-gie miejsce.

Praktycznie w każdym biegu nasze reprezentantki plasowały się w czołówce lub wygrywały biegi. Udało się również zwyciężyć w sztafecie 4×50 zmiennym, w której nasze reprezentantki wywalczyły brązowy medal w typie podczas ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski. Jak mówi trener Wojciech Słupik, wszystko jest na dobrej drodze, aby w tym sezonie poprawić ten wynik. Nasze reprezentantki wystąpiły w składzie: Agata SzmagalskaJustyna Hepnar , Magdalena Lesner, Patrycja Loranty, Aleksandra Matraszek, Magdalena Pancerz, Ksenia Pieszka i Weronika Pistor.

Dobry występ zanotowali również Panowie z Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy w większości biegów plasowali się w środku stawki. Jak podkreśla trener, zespół jest jednak cały czas w budowie, a zawodnicy to przede wszystkim studenci pierwszych lat studiów, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość pływania na Uniwersytecie Przyrodniczym. Ostatecznie Panowie uplasowali się na 5-tej pozycji w klasyfikacji drużynowej. Panowie wystąpili w składzie: Daniel Drzewiecki, Dawid Piórkowski, Oleksandr Prokopiuk, Krzysztof Pukało i Jakub Śledź.

Naszym reprezentantom gratulujemy udanych występów! Kolejna edycja Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej już na wiosnę, a zaraz po niej główny cel przygotowań naszych zawodników, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski.

Wyniki DLM wyniki_dlm_plywanie_16_11_2016