Udany sezon sportowej rywalizacji!

W miniony czwartek, 14 czerwca, przy siedzibie Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego we Wrocławiu zakończyliśmy i podsumowaliśmy sportowy sezon Klubu Uczelnianego Uniwersytetu Przyrodniczego. Było co świętować, bo dzień wcześniej na Podsumowaniu Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej Prezes KU AZS UPWr, Jan Ciesielski, odebrał puchar za zajęcie 4 miejsca na dolnośląskiej akademickiej arenie sportowej. Jest to najwyższe miejsce w tej klasyfikacji w historii Klubu. 

Pogoda i humory dopisały, a część oficjalną zakończenia uświetnił swoją obecnością Prorektor ds. studenckich i edukacji Prof. dr hab. inż. Józef Sowiński, który w towarzystwie Zarządu Klubu nagrodził najlepszych i najbardziej zaangażowanych sportowców. W ubiegłym sezonie akademickim sportowcy KU AZS UPWr wywalczyli 4 medale klasyfikacji generalnych Akademickich Mistrzostw Polski oraz 9 medali klasyfikacji Uczelni Społeczno – Przyrodniczych. W Akademickich Mistrzostwach Polski udział wzięło ponad 80 sportowców w 13 dyscyplinach, a w klasyfikacji końcowej AMP uplasowaliśmy się na 42 miejscu na 150 sklasyfikowanych Uczelni.

Po części oficjalnej  był czas na wspólną integrację, która trwała do późnych wieczornych godzin. Wszystkim członkom Klubu, sportowcom, organizatorom i wszystkim studentom zaangażowanym w życie Klubu życzymy przede wszystkim powodzenia w sesji egzaminacyjnej i udanych wakacji bez kampanii wrześniowej 🙂