WYGRYWAMY PÓŁFINAŁ AMP W FUTSALU MĘŻCZYZN!

Futsalowa drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w świetnym stylu zaprezentowała się wygrywając półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn, który w miniony weekend odbył się w Katowicach i uzyskała awans do finału AMP, który za trzy tygodnie odbędzie się w Poznaniu!

Zespół Uniwersytetu Przyrodniczego w grupie pokonał kolejno Uniwersytet Zielonogórski 4:1, Politechnikę Śląską z Gliwic 5:2 i Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic 3:1. W emocjonującym ćwierćfinale awans do najlepszej czwórki dało zwycięstwo 2:0 z Akademią Wychowania Fizycznego z Katowic. W półfinale miejsce miał kolejny pojedynek drużyn z Dolnego Śląska, gdzie Uniwersytet Przyrodniczy pewnie pokonał Państwową Szkołę Zawodową w Wałbrzych 5:2. W meczu finałowym nasz zespół długo gonił wynik w pojedynku z Uniwersytetem Śląskim, a w końcówce doprowadził do wyrównania 1:1 i ostatecznie zespół pokonał drużynę z Katowic w rzutach karnych, wygrywając 3:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Mazanka, a najlepszym bramkarzem Łukasz Nafalski. Obaj zawodnicy to reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Skład zespołu: Łukasz Nafalski, Dawid Sasiela, Bartłomiej Gulewicz, Maciej Niezabitowski, Maciej Mazanka, Oskar Chojnacki, Miłosz Taranek, Paweł Pasieka, Bartłomiej Pawłowski, Wojciech Lehmann, Jan Ciesielski

Klasyfikacja końcowa

1. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu