Złoty medal w typie uczelni społeczno- przyrodniczych we wspinaczce sportowej dla UP Wrocław!

W ubiegłym tygodniu wielki sukces odniosła kobieca drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego, która  na Akademickich  Mistrzostwach Polski w wspinaczce sportowej w Sosnowcu wywalczyła złoty medal wśród uczelni społeczno- przyrodniczych!!

Podopieczne trenerki Bogny Jakubowicz w składzie : Marianna Piwońska, Agnieszka Kupiec, Paulina Walczak od początku zmagań przewodziły stawce.  AMP we wspinaczce sportowej rozgrywane są w dwóch dyscyplinach- wspinaczka  na trudność  i wspinaczka „ na czas”, których wyniki sumuje się.

W  typie uczelni społeczno – przyrodniczych  startowało 7 szkół.  Nasze reprezentantki zdobyły w sumie 408 punktów, podczas gdy druga uczelnia – SGGW Warszawa miała ich 322.

Poza tym indywidualnie nasze zawodniczki zajęły 2 i 3 miejsca w poszczególnych dyscyplinach.  Marianna Piwońska wywalczyła srebrny medal, a Agnieszka Kupiec brązowy.

Podsumowując rezultaty naszych dziewczyn wywalczyliśmy I miejsce w typie uczelni społeczno – przyrodniczych  i 11 miejsce generalnie na 42 startujące Uczelnie.

Gratulujemy!

aga-kupiec-300x199 Złoty medal w typie uczelni społeczno- przyrodniczych we wspinaczce sportowej dla UP Wrocław! mary-piwonska-300x199 Złoty medal w typie uczelni społeczno- przyrodniczych we wspinaczce sportowej dla UP Wrocław! podium-300x199 Złoty medal w typie uczelni społeczno- przyrodniczych we wspinaczce sportowej dla UP Wrocław!