Z medalami na jeździectwie!

Uniwersytet Ślaski w Katowicach był gospodarzem tegorocznych zawodów Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie, które w ubiegły weekend odbyły się w Radzionkowie. Świetnie spisały się nasze zawodniczki, które do Wrocławia przywiozły 5 medali!

8-osobowa damska drużyna reprezentowała Uniwersytet Przyrodniczy w Radzionkowie. W konkurencji ujeżdżenie amator świetnie spisała się Maria Wiórek na koniu Heliopolis, która po trzech dniach rywalizacji wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoty w typie Uniwersytetów Społeczno- Przyrodniczych!  Wtej klasyfikacji piąta była również Julia Bronś na koniu Pirella, a szósta Karolina Mysłek na koniu Happy end Laron.

Niewiele do medalu w klasyfikacji generalnej zabrakło Annie Pęciak na koniu Ledanaja Li, która wywalczyła 5 miejsce w jednej z najmocniej osadzonych konkurencji- skokach przez przeszkody profi. Wynik ten dał jednak zawodniczce złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów Społeczno- Przyrodniczych.

Świetny wynik uzyskała również Marcelina Woźny zajmując 6 miejsce w ujeżdżeniu profi na koniu Lanzelot i zdobywając srebrny medal w typie Uczelni Społeczno- Przyrodniczych.

Dobrze spisały się również nasze pozostałe zawodniczki: Adrianna Żelech , Małgorzata Kieszeniewska , Magda Filiks punktując dla zespołu. Dobre występy naszych zawodniczek zaowocowały srebrnym medalem w drużynie w typie USP! Do medalu w klasyfikacji generalnej zabrakło zaledwie 7 pkt, a nasze zawodniczki ukończyły całe zawody na znakomitym, choć nieco pechowy 4 miejscu!

Pełne wyniki: http://www.ampy.pl/files/docs1718/wyniki/1718_jezdziectwo_wyniki.pdf

1-300x225 Z medalami na jeździectwie! 2-300x225 Z medalami na jeździectwie! 4-225x300 Z medalami na jeździectwie!